Реформа місцевого самоврядування - реальний крок до розвитку

Реформа місцевого самоврядування - реальний крок до розвитку

Громадські слухання в селі Охоче

В Україні повним  ходом триває процес децентралізації. Переважна більшість громад уже сформовано, однак залишаються й ті, які ще не визначились і не ввійшли до жодної ОТГ. Слід зауважити, що 2019-й - останній рік добровільного об’єднання, а це означає, що громади, які не встигнуть зробити це добровільно, будуть об’єднані відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України Перспективного плану формування територіальних громад.

В Нововодолазькому районі за Перспективним планом передбачено створення двох об’єднаних територіальних громад: Нововодолазької селищної та Старовірівської сільської. На сьогоднішній день ці дві громади вже створено та визнано спроможними - вони перейшли на прямі взаємовідносини з держбюджетом. Та разом з тим поза процесами об’єднання залишаються ще 5 сільських і 1 селищна ради, які надали свого часу відмову в об’єднанні, в результаті чого  в 2019-й рік за розрахунками фінансового управління РДА вони увійшли з досить відчутним дефіцитом бюджету. Аби змінити ситуацію, ініціативна група мешканців та депутатів Охоченської сільської ради організували громадські збори з питань добровільного об’єднання, які фактично активізували процес у громаді.

В заході взяли  участь голова районної державної адміністрації Роман Мерзлікін, голова районної ради Світлана Ротач, Охоченський сільський голова Микола Шестаков, радник з децентралізації Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Нестеренко, депутат обласної ради Микола Купрєєв, депутати районної та сільської рад, мешканці громади.

Обговорення тривало більше двох годин, в результаті чого присутні дійшли єдиного висновку: добровільне об’єднання – єдиний вірний шлях до розвитку громади, адже  це можливість для громад самим вирішувати питання своєї життєдіяльності, і для цього в них є всі можливості, зокрема фінансові, адже крім надходжень до місцевих бюджетів коштів з податків, громада отримуватиме державну субвенцію на розвиток інфраструктури щорічно протягом п’яти років, чого не передбачено для громад, які ще не ввійшли до складу ОТГ. Та слід зазначити, що реформа місцевого самоврядування не тільки передає більше фінансів на місця, а й формує відповідальність перед людьми. Рушійною силою нині стають сильні заможні громади, де надаються якісні та доступні послуги, розвивається інфраструктура, відчувається турбота людей та їх безпеку. В ОТГ є на це і повноваження, і кошти, а тому й зростає довіра до влади, підвищується патріотизм, зникає відчуття безпорадності, зростає активність людей. А головне ніхто не чекає, що все це зробить хтось «зверху»… Але принцип добровільного об’єднання за прогнозами спеціалістів триватиме до серпня 2019 року, а далі підставою для створення громад стане перспективний план, відповідно до якого в 2020 році примусово доєднають тих, хто не зробив цього добровільно. І це логічно, адже країна не може жити за двома системами фінансування на місцевому рівні (об’єднані громади, які самостійно визначаються зі своїм бюджетом та необ’єднані ради, які фінансуються через районних бюджет).

Нерідко від мешканців населених пунктів, які ще не долучились до об’єднання, можна почути про їх невдоволення рівнем життя, та якщо розібратись, більшість проблем можна вирішити на рівні громад. Головне усвідомити – чим раніше

Альбом: Реформа місцевого самоврядування - реальний крок до розвитку
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/949 | Переглядів: 68Дата публікації: 19:35 22.03.2019