Виїзний прийом голови РДА в Охочому

Виїзний прийом голови РДА в Охочому

15 березня голова районної державної адміністрації Роман Мерзлікін провів виїзний прийом громадян в Охоченській сільській раді, за участю депутата районної ради Миколи Яковчука, Охоченського сільського голови Віталія Шестакова, депутатів сільської ради.

Однією з найбільш актуальних тем прийому була децентралізація. Серед ряду питань, які цікавили людей були, насамперед, перспективи розвитку громади після об’єднання, функціонування закладів соціальної сфери в складі ОТГ, переваги та процедура добровільного об’єднання, земельні відносини та інше.

Роман Валерійович на всі ці питання надав детальні роз’яснення та консультації. Що стосується ініціювання об’єднання  - першим кроком в даному процесі є громадські збори, під час яких виноситься  протокольне рішення мешканців про приєднання. Його проект схвалюється сільською радою, обласною державною адміністрацією та Кабінетом Міністрів України, після чого призначаються перші місцеві вибори депутатів та голови нової громади. Що стосується переваг добровільного об’єднання – звісно вони є: громади, які об’єдналися в такий спосіб, щороку, протягом п’яти років отримуватимуть державну субвенцію на розвиток інфраструктури, чого не передбачено для громад, які не ввійшли до складу ОТГ. Заклади соціальної сфери й надалі працюватимуть, незалежно від зміни територіально-адміністративного устрою. Землі сільськогосподарського призначення колишніх КСП (рілля, пасовища, сіножаті) будуть знаходитись у власності територіальних громад.

Одним з хвилюючих питань для мешканців Охочого є відсутність інформації про скликання та проведення сесій сільської ради, що є порушенням законодавства України.  Роман Валерійович, посилаючись на  Закон України «Про місцеве самоврядування» зазначив, що рішення про скликання сесії ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради. Згідно Закону, сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону. Протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Серед інших звернень: ремонт дороги, проблеми з системою вивізного очищення каналізації, ремонт амбулаторії, сприяння у виділенні допомоги на лікування, спилювання аварійних дерев, благоустрій села, модернізація вуличного освітлення. Щодо останнього – завдяки участі в обласному проекті «Енергія світла», ініційованого головою ХОДА Юлією Світличною, частина коштів уже надійшла.

Всі порушені питання під час прийому  були детально проаналізовані. На більшість із них  надано роз’яснення щодо порядку вирішення. Решта також будуть розглянуті згідно норм чинного законодавства із залученням відповідних фахівців, і перебуватимуть на особистому контролі голови РДА.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Роман Мерзлікін підкреслив важливість організованості жителів та зазначив, що готовий всебічно допомагати за наявності ініціативи з боку громади та сільської влади.

Альбом: Виїзний прийом голови РДА в Охочому
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/931 | Переглядів: 81Дата публікації: 10:22 18.03.2019