Сімейний патронат для дитини

Сімейний патронат для дитини

Районна державна адміністрація велику увагу приділяє сім’ям, які потрапили в складні життєві обставини.

Фахівцями Нововодолазького РЦСССДМ та служби у справах дітей РДА проводяться різні заходи, спрямовані на підтримку даної категорії населення. Ряд послуг, які надає районний центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, стосуються саме цієї категорії. Інноваційною послугою підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, є патронат над дитиною, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин.

Патронат над дитиною – це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронат – це «швидка сімейна допомога» дитині та її родині, яка також передбачає:

Комплексну підтримку батьків/родичів у вирішенні сімейних проблем та складних життєвих обставин;

Активну підтримку контактів родини з рідною сім'єю, за неможливості повернення дитини до своєї родини – пошук для неї нової люблячої сім'ї.

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка:

Є громадянином України;

Має досвід виховання дітей;

Має відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні;

Спільно з добровільним помічником пройшла професійні курси за спеціальною програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі;

Зі згоди усіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають у помешканні, уклала договір про надання послуги з патронату з відповідним органом опіки та піклування.

Діти, які потребують патронату:

Новонароджені діти, від яких відмовились батьки;

Підкинуті, безпритульні діти;

Діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров'ю;

Діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

Діти, у яких батьки або особи, що їх замінюють, померли, пропали безвісти;

Діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній родині, або їхні батьки чи особи, що їх замінюють, не можуть піклуватися про них.

До сім'ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші за 14 років, влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів. Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім'ї, визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не має перевищувати 3-х місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування  під патронатом може бути продовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

За детальнішою інформацією звертайтеся за адресою: Нововодолазький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, смт Нова Водолага, вул.Гагаріна,7, кімната 6, телефон для довідок – 4-24-43.

Альбом: Сімейний патронат для дитини
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/904 | Переглядів: 39Дата публікації: 14:49 06.03.2019