Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Про кардинальні зміни в Нововодолазькій ЦРЛ
Про кардинальні зміни в Нововодолазькій ЦРЛ

Поділитися новиною:

Про кардинальні зміни в Нововодолазькій ЦРЛ

Нововодолазька районна державна адміністрація підтримує та активно сприяє впровадженню реформи медичної галузі, що набирає все більших обертів...

Після значних змін у фінансуванні системи охорони здоров’я, зокрема, закладів надання первинної медичної допомоги, на черзі наступні етапи - автономізація медзакладів та впровадження програми "Безкоштовна діагностика".

Головною метою даної  реформи є оптимізація закладів охорони здоров’я й покращення надання медичних послуг. Та в повній мірі вона сприйматиметься тоді, коли в цих закладах будуть створені відповідні умови перебування: відремонтовані лікарні, встановлено сучасне обладнання, підвищено рівень фахової медичної допомоги. Саме з цією метою на Харківщині, за ініціативи голови обласної державної адміністрації Юлії Світличної, активно оновлюються медичні заклади, будуються нові амбулаторії, поповнюється матеріально-технічна база. Все це відбувається й на Нововодолажчині, зокрема в  Центральній районній лікарні.

З метою інформування населення про перші результати реалізації реформи, зміни в структурі закладу, хід ремонтних робіт та найближчі плани, ми попросили розповісти головного лікаря КНП «Нововодолазька ЦРЛ» Олега Яковенка:

- Як відомо, будь-яка реформа – процес досить тривалий, і потребує значних зусиль та ресурсів. Проте ми вже маємо перші результати. Наразі в Україні створена Національна служба здоров’я України — центральний орган виконавчої влади, який реалізує основний принцип медреформи «гроші йдуть за пацієнтом», яка оплачуватиме вартість реально наданих медичних послуг. Відтепер медична допомога не прив’язана до місця прописки чи проживання. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава. Переважна частина населення Нововодолажчини, як і України в цілому, вже визначились із вибором сімейних лікарів та уклали декларації. Разом з тим медичні заклади переходять на електронний документообіг із впровадженням електронних медичних карток, що дасть змогу об’єднати всі медичні відомості про пацієнта, котрі будуть доступними і йому, і лікарям, яких він обере.

З 1 липня 2019 року запрацює програма «Безкоштовна діагностика», яка запустить новий принцип фінансування на рівні спеціалізованої амбулаторної допомоги. За направленням сімейного лікаря, терапевта та педіатра пацієнт зможете отримати пакет діагностичних та лікувальних послуг, які оплатить Національна служба здоров'я за принципом «гроші за пацієнтом».  У програму увійде 50+ послуг: аналізи, 4 види біопсії, 5 видів рентгенів, 6 видів УЗД, мамографія, ехо серця, дослідження новоутворень, 6 ендоскопічних операцій одного дня та інше. До списку послуг увійшли не лише діагностичні процедури, а й лікування - нескладні та неінвазивні операції.

Щоб долучитися до програми спеціалізовані заклади й громади мають підготуватися: реорганізуватися в комунальні некомерційні підприємства; комп'ютеризувати кабінети сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів і спеціалістів та підключитися до системи eHealth; укласти договір з НСЗУ. Нововодолазька ЦРЛ активно крокує в цьому напрямку: з комунального закладу охорони здоров’я лікарню реорганізовано в некомерційне комунальне підприємство (КНП). Це сприятиме збільшенню самостійності закладу в господарських і управлінських справах, стимулюватиме до поліпшення якості медичних послуг і підвищення економічної ефективності використання активів.

Переваги даної реорганізації є і для пацієнтів: будуть створені громадські наглядові ради при закладах охорони здоров’я. Основним напрямком діяльності цих рад буде громадський контроль за дотриманням прав та забезпеченням безпеки пацієнтів, додержанням етичних принципів і законодавчих вимог здійснення медичного обслуговування закладом охорони здоров’я.

Окрім реорганізації в КНП «Нововодолазька ЦРЛ» назріває й реструктуризація. Буде ліквідовано посади заступника  головного лікаря з лікувальної роботи та заступник головного лікаря з лікарсько-консультаційної комісії (ВКК). Натомість вводиться посада медичного директора, у підпорядкуванні якого будуть 5 реорганізованих відділень: терапевтичне, неврологічне та інфекційне відділення увійдуть до складу відділення соматичного профілю; відділення для лікування хворих  хірургічного профілю включатиме операційний блок, ліжка інтенсивної терапії та пологову палату; педіатричне відділення; поліклінічне відділення; приймально-діагностичне відділення. Останнє зазнає чи не найбільших змін.

Раніше пацієнт, потрапивши до приймального відділення, був оглянутий черговим лікарем та направлений до профільного відділення, де й проходив повне медичне обстеження. По завершенні структурних змін та встановленні необхідного обладнання, пацієнту буде надано всю необхідну допомогу та забезпечено повне обстеження безпосередньо в приймально-діагностичному відділенні, тобто до профільного лікаря він уже потрапить з визначеним діагнозом та повним пакетом аналізів.

Наразі в хірургічному корпусі центральної лікарні, де буде розміщено приймально-діагностичне відділення, проводиться капітальний ремонт: замінено всі вікна та двері на пластикові, покладено плитку в операційних кімнатах відділення інтенсивної терапії та хірургічного відділення, замінено комунікації; обшито стіни та стеля в палатах та коридорах, вистеляється підлога, нанесена декоративна штукатурка, після якої на черзі фарбування.

По завершенні ремонту заплановано технічне вдосконалення приймально-діагностичного відділення для надання невідкладної допомоги та проведення обстежень: оснащення УЗД апаратурою, комп’ютерним томографом, рентгенівським апаратом, реанімаційним обладнанням (апарат штучної вентиляції легень, кардіомонітор), сучасною лабораторією та всіма необхідними матеріалами. Звичайно, це тривалий та затратний процес, але до кінця року ми плануємо ці плани втілити в реальність, і я запевняю, що завдяки тим трансформаціям, які ми зробимо наше приймальне відділення зможе надавати допомогу на європейському рівні. Окрім того плануємо придбання сучасного високотехнологічного обладнання для переливання крові, проведення плазмаферезу та гемодіалізу, а також всіх необхідних інструментів та матеріалів для оперативних втручань, та інших маніпуляцій, лікувальних та діагностичних процесів, адже хірургічне оснащення не оновлювалось кілька десятиліть.

По завершенні ремонту хірургічного корпусу плануються ремонти терапевтичного, поліклінічного відділень та корпусу колишнього пологового відділення, в приміщенні якого згодом буде розміщено адміністрацію лікарні, ліжка інфекційного відділення (з окремим входом) та   сучасну лабораторну службу. Аналізи проводитимуться на сучасному обладнанні, частина якого вже закуплено.  Спектр надання лабораторних послуг буде значно розширено.

В цьому ж корпусі планується розміщення служби швидкої екстреної допомоги КНП «Нововодолазька ЦРЛ», яка буде створена вже цього року. Це буде окрема служба нашої лікарні, окрім швидкої допомоги за номером 101, за окремим номером виклику (який згодом буде введений в дію і доведений до мешканців району). Нині розглядається можливість закупівлі автотранспорту для створення даної служби.

Окрім технічних питань, ми переймаємось і благоустроєм території лікарні. Навесні заплановано  реалізацію проекту, яким передбачено озеленення території (облаштування  скверу, доріжок та газонів).

Хочу підкреслити, що планів дуже багато, а роботи, звісно, ще більше, але крок за кроком ми обов’язково втілимо всі плани в реальність, адже все, що ми робимо – ми робимо для людей, для підвищення рівня надання медичних послуг… Якісних послуг. Я вдячний всім, хто підтримує нас у цьому, зокрема обласну та районну владу, благодійних партнерів, меценатів та всіх, хто робить внесок у розбудову сучасної медицини. 

Відділ організаційної роботи та масових комунікацій

 

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/891 | Переглядів: 475Дата публікації: 11:24 28.02.2019