Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Як діяти під час спалаху кору
Як діяти під час спалаху кору

Поділитися новиною:

Як діяти під час спалаху кору

У зв’язку з виявленням випадків захворюваності на кір в Нововодолазькому районі, з метою інформування населення, районна державна адміністрація надає роз’яснення щодо дій під час спалаху інфекційного захворювання

- Як розпізнати, що людина заразилася кором?

Основні симптоми: нежить, підвищена температура до 39-40 градусів, а особливо – це поява висипання, яке починається з голови та слизових оболонок (на внутрішній стороні щік, наприклад), а також ураження кон’юктиви (слизової оболонки ока).

Висипання можуть з’явитися на третю добу від початку нездужання. Характерна ознака висипання – спершу з’являється на слизових оболонках, за вухами, а далі вони спускаються вниз по всьому тілу, розповідає Олег Рубан.

 

- Чи схожі ці симптоми на застудні?

Так, тому при наявності у дітей чи дорослих таких ознак треба негайно звертатися по медичну допомогу.

Лікар вже визначить тяжкість захворювання і необхідність госпіталізації. Кір – вірусне захворювання, яке, перш за все, викликає важкі ускладнення у дорослих нещеплених людей.

 

- Чи врятує від кору дезінфекція приміщень?

Перш за все інфекція передається повітряно-крапельним шляхом в організованих колективах у закритих приміщеннях.

Заходи, які зменшують ризик захворювання: дотримання температурного режиму, провітрювання, вологе прибирання, проведення дезінфекції.

При виявленні хворого, обов’язково визначається кількість осіб, із якими він контактував і проводяться профілактичні та протиепідемічні заходи, в тому числі і вакцинація.

 

- Коли має проводитися щеплення?

За графіком щеплення проти кору, краснухи та паротиту вакцина вводиться дитині двічі: у віці 12 місяців та у 6 років.

 

 

- Чи можливо його робити зараз, під час спалаху кору?

Так, це не є протипоказанням

 

- Щеплення безкоштовне?

Вакцина КПК проти трьох інфекцій: кір, краснуха паротит – це ефективна і корисна вакцина, із всіма лабораторними випробуваннями, міжнародною та українською сертифікацією, роз’яснює лікар.

Вакцину закуповує МОЗ і в будь-якій державній поліклініці її роблять безкоштовно для дітей за графіком щеплень (в 1 рік, та в 6 років).

Якщо щеплення не було проведення через протипоказання, ігнорування батьків та певні складнощі, лікар може призначити додаткове щеплення і воно буде проведене дитині безкоштовно.

 

- Чи можна проводити щеплення вже дорослим людям?

Необхідно. Але дорослим щеплення проводиться вже на платній основі – пацієнт має сплатити за вакцину.

 

- Чому хворіють навіть ті, хто проходив щеплення?

Це пов’язано з календарем щеплення, якщо вакцину ввели лише один раз. При проведенні повного (дворазового) щеплення, захисні імунно-титри переважно зберігаються на рівні 90-95% і людина не захворіє. Але це залежить від організму: в іншої людини він може інакше зреагувати і в окремих випадках є вірогідність захворіти, пояснює лікар-епідеміолог.

Перш за все у вакцинованих людей не будуть реєструватися ускладнення. Кір важкий на лікування та на ускладнення. Вакцинуються не від захворювання, а від ускладнень

До того ж ті люди, які мають протипоказання щодо вакцини будуть захищені тоді, коли оточуючі навколо матимуть щеплення, бо поширення такої інфекції зведеться до мінімуму.

 

- Коли не можна робити щеплення?

У вакцини є протипоказання – алергічні реакції, зокрема на антибіотики. Також її неможливо проводити вагітним.

Будь яке щеплення необхідно проводити по показанням і після проведення медичного огляду.

 

- Які ускладнення може принести кір?

При ігноруванні лікування кору, можуть виникнути такі ускладнення як менінгіт, енцефаліт, пневмонія, пієлонефрит.

У 25% не лікований менінгоенцефаліт викликає смертельні випадки, наголошує лікар. Щодо вагітних – є загроза ранніх викиднів та ураження плоду.

 

- Чому люди не роблять щеплень, хоча знають це все?

Через масову антивакцинальну кампанію із залученням різних зацікавлених осіб, яка проводиться ще з 2006 року, в тому числі серед медичних працівників, які вже несвідомо навчають батьків не проводити щеплення, формується така думка.

Це смертельне ігнорування для нації, якщо не вакцинуються люди. Вакцинуватися необхідно, це найдієвіший, найефективніший захід у всьому світі. Що стосується дітей – до 2006 року жорстко проводили недопускання нещеплених дітей до занять. Є директиви в законі України про захист від інфекційних хвороб: нещеплені діти не повинні перебувати в організованих колективах. На жаль, демократичний підхід привів до того, що ми маємо зростання захворювань на керовані інфекції.

                                                                                                   Відділ охорони здоров'я РДА

 

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/889 | Переглядів: 488Дата публікації: 14:22 27.02.2019