Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Роз’яснення щодо вакцинації
Роз’яснення щодо вакцинації

Поділитися новиною:

Роз’яснення щодо вакцинації

Нововодолазька районна державна адміністрація з метою інформування населення, пропонує відповіді на найпоширеніші питання, що стосуються вакцинації.

 

Для чого вакцинуватися?

Щеплення формують імунітет шляхом того, що виробляються антитіла, як при зіткненні з хворобою. Ці антитіла надалі захищають організм від тих хвороб, від яких зроблено щеплення. Завдяки вакцинації людство побороло натуральну віспу, синдром вродженої краснухи та майже подолало поліомієліт, дифтерію, кір та гемофільні інфекції.

Вакцинація в Україні, як і в усіх інших країнах світу, є обов’язковою. Останніми роками у нас пожвавішав антивакцинальний рух, внаслідок чого рівень вакцинації знизився до 40-50% замість рекомендованих ВОЗ 95%. І така ситуація дуже сприяє виникненню спалахів захворювань – на кір, поліомієліт, дифтерію.

Чи небезпечні вакцини?

У МОЗ запевнюють – усі вакцини в Україні є безпечними. Але як і всі інші медичні препарати, вакцини можуть викликати деякі реакції. Однак ризик тяжких ускладнень після захворювання є набагато вищим, ніж ризик серйозних побічних реакцій після щеплення.

Чи можна вакцинувати дітей із хронічними захворюваннями?

Можна і потрібно. Такі діти більш вразливі до інфекцій, перебіг хвороби в них зазвичай важчий, а ускладнення серйозніші. Тому дитині з астмою , діабетом чи іншим захворюванням щеплення варто робити в першу чергу.

Чи справді вакцинація викликає аутизм?

Цю безглузду теорію вже спростували кілька разів. Лікар Ендрю Вейкфілд, який начебто провів таке дослідження, сфальшував усі факти. Його визнали винним у порушенні професійної етики, а потім – виключили з медичного реєстру Великобританії. Дослідження, проведені після публікації Вейкфілда Центром контролю та профілактики захворювань у США, медичним інститутом Національної академії наук Великобританії і британською Національною службою охорони здоров’я, спростували будь-який зв’язок між вакциною і виникненням аутизму. Проведено понад десяток досліджень, і їхні результати спростовують зв’язок між вакцинацією і розвитком аутизму.

Так само наукові дослідження не встановили зв’язку між вакцинацією та захворюваннями на цукровий діабет, бронхіальну астму, розсіяний склероз, рак, тиреоїдит.

Що краще: цільноклітинна вакцина чи ацелюлярна?

Обидві вакцини проти дифтерії, кашлюку, правцю є безпечними й ефективними. Цільноклітинна вакцина дає триваліший та стійкіший імунітет. Вона частіше викликає підвищення температури та місцеві реакції (біль і припухлість у місці ін’єкції), але це природно і свідчить про те, що вакцина діє.

Протягом останніх років в Україні спостерігаються спалахи кашлюку. 2015 року від нього померло 2 дітей, у 2016 – 5, а у 2017 – 1 дитина. У такій ситуації рекомендується використовувати саме цільноклітинну вакцину, що забезпечує дітям надійний і тривалий захист.

Від яких хвороб вакцинує держава?

На сайті Міністерства охорони здоров'я є така інфографіка-нагадування з інформацією, у якому віці варто вакцинувати дітей та дорослих і від яких хвороб: гепатит В, туберкульоз, кір, паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, ХІБ(гемофільна)-інфекція.

                                                                                                                                         Відділ охорони здоров'я РДА

 

Альбом: Роз’яснення щодо вакцинації
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/880 | Переглядів: 273Дата публікації: 08:54 26.02.2019