Нововодолазька районна державна адміністрація інформує!

Нововодолазька районна державна адміністрація інформує!

Про відповідальність за незаконну вирубку лісів.

Винищення лісу в Україні набуває масштабів екологічного лиха. Сьогодні масова рубка відбувається по всій країні. Основна причина – високий попит на українську деревину за кордоном. Попри десятирічний мораторій на експорт необробленої деревини, що офіційно діє в державі з осені 2016 року, у зелених зонах регулярно вирубують і збувають кругляк.
З метою протистояння незаконної, неконтрольованої вирубки лісів, Нововодолазька районна державна адміністрація повідомляє, що на сьогоднішній день чинним законодавством передбачена відповідальність за порушення лісового законодавства: дисциплінарна, адміністративна, цивільно-правова та кримінальна.
Дисциплінарну відповідальність несуть працівники, винні у порушенні вимог щодо лісокористування відповідно до норм трудового законодавства.
Адміністративна відповідальність передбачена за ряд правопорушень, що визначені Кодексом України про адміністративні правопорушення, в тому числі:
- правопорушення права державної власності за ліси;
- незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка;
- знищення і пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень.
Особи, що вчинили зазначені дії будуть притягнуті до відповідальності у вигляді штрафу. Окрім того, згідно ст.100 Лісового кодексу України, винні особи зобов’язані відшкодувати заподіяну шкоду.
За незаконну порубку, перевезення, зберігання та збут лісу винні особи можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, а саме: накладення штрафу (від 1700 грн), арешт (до 6 місяців), обмеження або позбавлення волі (від 3 до 7 років).
З метою збереження лісового фонду, Нововодолазька районна державна адміністрація закликає мешканців району не допускати незаконної порубки лісів, а в разі виявлення таких випадків, попередити відповідні служби.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/878 | Переглядів: 75Дата публікації: 16:04 25.02.2019