Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
В Україні запрацювала послуга «Муніципальна няня»
В Україні запрацювала послуга «Муніципальна няня»

Поділитися новиною:

В Україні запрацювала послуга «Муніципальна няня»

Це ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам: крім щомісячних 860 грн виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1626 грн на відшкодування послуги няні.

Цю допомогу можна отримувати незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці.

На цю допомогу у державному бюджеті передбачено 500 млн грн.

Для того, щоб отримати компенсацію за послугу, необхідно укласти договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років з муніципальною нянею.

У якості няні можуть працювати родичі батьків дитини, наприклад, бабуся або дідусь. Для цього їм потрібно лише зареєструватися або фізичною особою -підприємцем або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до 3-х років. Це особливо вигідно тим бабусям чи дідусям, яким не вистачає страхового стажу до пенсії.

Найняти муніципальну няню та укласти з нею договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років може один із батьків або опікунів дитини до трьох років.

Достатньо обрати няню, укласти з нею офіційний договір, який не потребує нотаріального завірення, і подати документи у найближче управління соцзахисту.

Крім заяви про надання допомоги, потрібно додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами або тата, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Якщо у сім'ї двоє маленьких дітей, то у батьків є право оформити два договори з однією муніципальною нянею і отримувати додатково на кожну дитину по 1626 грн.

Укладання договорів регулюється Цивільним кодексом України. Стаття 639 цього документу говорить, що договір може бути укладений у будь-якій письмовій формі.

Розроблення та затвердження типової форми договору законодавством на сьогодні не передбачено. Тому документ може мати довільну форму. Головне, щоб в ньому була зазначена детальна інформація про послугу, яку надаватиме муніципальна няня.

Теги: муніципальна няня допомога

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/850 | Переглядів: 229Дата публікації: 16:22 18.02.2019