Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Інтерв'ю з начальником Нововодолазького відділення поліції
Інтерв\

Поділитися новиною:

Інтерв'ю з начальником Нововодолазького відділення поліції

Головне завдання Національної поліції - служити суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки. Нововодолазька районна державна адміністрація тісно співпрацює з відділенням поліції, та всіляко сприяє вирішенню нагальних питань.

З метою інформування громадян про  діяльність місцевої поліції, представники РДА зустрілися з начальником Нововодолазького відділення поліції Первомайського відділу поліції ГУ Національної поліції у Харківській області підполковником поліції Аркадієм Глущенко та обговорили низку питань, що стосуються підсумків роботи відділення за минулий рік, ходу реформи правоохоронних органів, особливостей несення служби під час виборів та інше…

- Аркадію Володимировичу, минув рік відтоді, як Вас призначено на посаду начальника Нововодолазького відділення поліції. Яким був цей період? Розкажіть про підсумки роботи  відділення.

- Так, у лютому минає рік, як я очолюю Нововодолазьке відділення поліції. За цей час до відділення надійшло 4672 заяви та повідомлення про злочини та інші події. Всі вони були належним чином розглянуті. Із зазначеної кількості заяв до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 330 кримінальних правопорушень, з них близько 70% - повідомлення про крадіжки.

За цей період співробітниками відділенням було розкрито 134 злочини, де особам повідомлено про підозру та справи були направлені до суду. З них:  нанесення тілесних ушкоджень – 15; крадіжок різних форм власності – 77; пограбувань – 1; шахрайств – 8; випадків незаконного заволодіння автотранспортом – 4; вбивств – 3 та інших. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року на  20 злочинів розкрито більше. Відсоток розкритя злочинів за минулий рік становить  40,6% - це вище середньо обласного.

Також за минулий рік до  поліції надійшло  136 хибних повідомлень про злочини, за якими встановлені особи та  притягнуті до відповідальності за ст.183 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Окрім заяв та повідомлень про злочини та події, до Нововодолазького ВП надійшло  2868 звернень, як інша подія (звернення, які не мають кримінального правочину). Слід відмітити, що близько 90 % повідомлень до поліції надійшли через службу 102.

За адміністративні правопорушення працівниками відділення поліції складено2359 адміністративних протоколи, серед яких: дрібне хуліганство – 161; вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування – 60;розпиття пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді – 756; керування транспортними засобами   у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції – 28; порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами – 5. Загальна сума накладених штрафів складає 170 тис.грн. Стягнено штрафів на суму 110 тис.грн., які нідійшли до державного бюджету.

- Чи були за час Вашого керівництва скоєні резонансні події на території району? І як по даним фактам ведеться розслідування?

- Минулого року в Новій Водолазі було викрито заїжджу особу, що займалася збутом наркотиків. Працівниками кримінальної поліції була задокументована протиправна діяльність. Особа затримана та перебуває під вартою. На теперішній час матеріали розглядаються судом.

Іншою подією стало вилучення в одного з мешканців району стрілецької зброї АКС-74 (автомат Калашникова), ручної гранати та набоїв. Факт було задокументовано. Особі висунуто підозру. Матеріали справи направлено до суду.

Не менш значущим стало затримання жителя м. Кривий Ріг, який  у змові з ішими особами телефонували мешканцям Нововодолазького району та представлялися працівниками поліції. Вони повідомляли, що їх близькі родичі затримані поліцейськими за скоєння певного злочину, та вимагали гроші за «вирішення питання».

- А з яких справ розпочався 2019 рік?

- 2019-й, на жаль, розпочався з двох тяжких злочинів:  вбивства та нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

В с.Охоче було виявлено труп місцевого жителя зі значними тілесними ушкодженнями, який загинув за невідомих обставин. Для розкриття злочину було залучено весь особовий склад Нововодолазького відділення поліції. В ході проведених розшукових заходів, завдяки умілим діям співробітників поліції, особу встановлено та затримано. Ним виявився мешканець цього ж села. По даному факту йому висунуто підозру. Сам винуватець перебуває під вартою.

Інша подія трапилась у с. Мокра Рокитна. Син наніс  батькові проникаючі ножові поранення. Завдяки оперативним діям групи реагування патрульної поліції особу було затримано. Також з допомогою поліцейських постраждалого по заметах на ношах було доставлено до машини швидкої. Тож, як бачимо, співробітники поліції не лише розкривають злочини та затримують зловмисників - нерідко вони допомагають рятувати життя.

Слід зауважити, що обидва злочини, як і багато інших, було скоєно в результаті розпиття спиртних напоїв. Тож цього року одним із напрямків попередження злочинності вбачаю боротьбу з непідконтрольним продажем алкоголю.

- Розкажіть коротко про заходи, спрямовані на боротьбу зі злочинністю на території району, які були вжиті протягом поточного року.

- Одним із напрямків роботи поліції є профілактика та попередження правопорушень. Системно, силами відділення поліції, а також залученням працівників обласного апарату, громадських організацій, служби у справах дітей районної державної адміністрації проводяться рейди з відпрацювання місць, де вбачається ризик кримінальних проявів, зокрема, місць масового відпочинку молоді. Особлива увага приділяється попередженню реалізації спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім. З даного питання ведеться активна роз’яснювальна робота з приватними підприємцями та продавцями магазинів. Щоправда такі порушення в районі все ж фіксуються. За минулий рік, відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» на порушників було накладено штрафи на загальну суму 2550 грн. Цього року робота  попередження даного виду правопорушення вестиметься більш наполегливо. Значна увага приділятиметься і недопущенню управління автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння.

Також співробітниками нашого відділення регулярно проводяться лекції по закладах освіти району на теми попередження скоєння правопорушень, булінгу (цькування), відповідальності батьків за виховання дітей, профілактики наркоманії та СНІДу та інше. Протягом минулого року таких лекцій проведено 64. Окрім того, ведеться профілактична роз’яснювальна робота через засоби масової інформації: районну газету, радіо, соціальні мережі.

- Аркадію Володимировичу, більше двадцяти років Ви працюєте в правоохоронних органах. Скажіть, як Виоцінюєте реформу поліції?

- Реформа правоохоронних органів – це не миттєвий процес. Він займає досить тривалий час, і навіть у країнах розвинутої демократії сягає 20-ти років. Щоправда він може тривати значно менше, за умови активної участі суспільства.

Реформування правоохоронних органів потрібне було не для того, щоб змінити назву, залишивши суть незмінною, а для того, щоб якісно перетворити цю структуру, яка зможе в повній мірі забезпечити потреби суспільства і повернути довіру громадян до цього органу. Якщо правоохоронцям не довіряють – до них не будуть звертатись, до них ставитимуться упереджено, що врешті-решт і спричиняє проблеми комунікації між тими, хто повинен охороняти спокій громадян і самими громадянами.

До нашого відділення періодично приїздять представники Консультативної місії Європейського Союзу (КМСЄ) для проведення зустрічей та обговорень питань підвищення спроможності поліції надання професійних послуг та рівня довіри громади до правоохоронних органів. На теперішній час Нововодолазьке відділення поліції включено до 7-ми відділів поліції Харківської області, в рамках проекту підтримки реформи поліції в Україні, який розпочато 1 квітня 2017 року, і триває донині.

Особисто я вважаю, що дана реформа – це значний крок уперед. Але для того, щоб  оцінити її результат – потрібен час.

- Скажіть, будь ласка, як Ви оцінюєте кадровий склад Нововодолазького відділення поліції? Чи здійснювали кадрові перестановки?

- Так, перестановки мали місце. Оцінюю кадровий склад як такий, що потребує підвищення рівня знань та навичок для більш успішної роботи. Сучасний темп життя та зміни в законодавстві вимагають безперервного професійного зростання.  З цією метою працівники нашого відділення регулярно відвідують тренінги та семінари, які проходять за участі представників КМСЄ.

На сьогоднішній день у відділенні існує потреба в кадрах, особливо рядового і сержантського складу до груп реагування патрульної поліції Тож, користуючись нагодою, запрошую до служби в поліції амбітних та цілеспрямованих громадян, готових працювати на забезпечення публічного порядку та громадської безпеки в районі.

–Як відомо, відповідно до закону та інших нормативно-правових актів, поліція в процесі своєї діяльності взаємодіє з органами влади та місцевого самоврядування. Як вибудовується ця співпраця в Нововодолазькому районі?

- Співпраця з органами влади та місцевого самоврядування, як і порозуміння, однозначно є. На теперішній час на території району діє Комплексна програма профілактики правопорушень на території Нововодолазької селищної ради на 2018-2019 роки та Комплексна програма профілактики правопорушень у Нововодолазькому районі Харківської області на 2018-2020 роки. Нині розробляється аналогічна програма для новоствореної Старовірівської ОТГ, яка буде впроваджена цього року.

Також навесні 2019 року в с. Рокитне заплановано реалізацію проекту «Рокитне - безпечна громада», який передбачає підтримання формування сталих зв’язків на рівні територіальних громад, що сприяють впровадженню підзвітності поліції, залученості громади до виявлення та вирішення проблем безпеки у громаді, встановленню  та підтриманню правопорядку, забезпечення попередження злочинності, розвиток безпечного середовища в громаді на основі діалогу різних зацікавлених учасників на рівні громади.

 В перспективі при взаємодії з «Фундацією Схід-Захід» маю надію на створення іншого проекту «Нова Водолага – безпечна громада», що стане можливим за підтримки громади.

Хотів би також зазначити, що співробітники райвідділу, особливо дільничні поліцейські, підтримують тісний зв’язок із сільськими головами. В селах особливо важливо, щоб місцева влада та мешканці були небайдужі до всіх протиправних дій, проявляли пильність у відношенні до незнайомих людей. Звичайно, нам хотілося б, щоб представники громадськості більш активно допомагали поліції у боротьбі зі злочинністю, адже ефективно боротися з цим суспільним злом можна тільки спільними зусиллями.

- Аркадію Володимировичу, як відомо, на кінець березня заплановано проведення виборів Президента України. Які особливості несення служби передбачено на цей період?

- Особливості несення служби та обов’язки працівників поліції чітко визначені статтею 10 (Політична нейтральність) Закону України «Про Національну поліцію», яка передбачає забезпечення права виборців на волевиявлення, громадянський порядок на виборчих дільницях та недопущення порушеньвиборчого законодавства під час виборчого процесу. В разі виявлення ознак правопорушення, буде вестися розслідування із внесенням відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

- Всі ми знаємо, що під час виборчої кампанії або ж виборчого процесу трапляються випадки підкупу виборців. Яка відповідальність передбачена за такі дії?

- У першу чергу хочу попередити громадян, що Кримінальним кодексом України визначено ряд статей за порушення виборчих прав і свобод громадян. Зокрема статтею 160 Кримінального кодексу «Підкуп виборця, учасника референдуму» передбачено покарання для різного виду порушень.

Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцемнеправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права -караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Пропозиція, обіцянка або надання виборцю чи учаснику референдуму неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права -караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою  -караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

- Скажіть, будь ласка, чи проводяться вже якісь заходи, спрямовані на попередження порушень під час виборів?

- Так. 22 січня цього року була проведена  координаційній нарада керівників правоохоронних органів, за участі Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та головиобласної державної адміністрації Юлії Світличної. Одне з головних питань, які розглядались у рамках заходу - забезпечення прозорості й законності під час виборчого процесу. Тож сподіваюсь, що поліція зможе забезпечити безпеку виборчого процесу

- Щиро дякую за досить змісовні відповіді. І на завершення, якщо можна, кілька слів про найближчі плани  в роботі Нововодолазького відділення поліції.

- Наші завдання незмінні: забезпечення максимального рівня безпеки в районі, протидія правопорушенням, співпраця з органами влади та місцевого самоврядування, громадськими організаціями та всіма небайдужими громадянами. Серед основних завдань - профілактика різного виду правопорушень, зокрема, протидія продажу неповнолітнім алкогольних і тютюнових виробів, водіння автотранспорту в стані алкогольного сп’яніння.

Користуючись нагодою, звертаюся до свідомих громадян району: якщо у вас є інформація про скоєння кримінальних правопорушень, звертайтеся до Нововодолазького відділення поліції, до мене особисто чи за телефоном 102. Не залишайтесь осторонь. Можливо ваше повідомлення збереже комусь життя, врятує майно від викрадення тощо. Маю надію на підтримку від громадян, а з нашого боку буде докладено максимум зусиль щодо забезпечення спокою громадян району та захисту їх майна.

Відділ організаційної роботи та масових комунікацій апарату районної державної адміністрації

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/849 | Переглядів: 761Дата публікації: 16:17 18.02.2019