Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Про стан захворювання на кір серед населення району
Про стан захворювання на кір серед населення району

Поділитися новиною:

Про стан захворювання на кір серед населення району

В малій залі районної державної адміністрації, під керівництвом першого заступника голови РДА Людмили Балюк відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Нововодолазького району.

На порядку денному розглянули питання про стан захворювання на кір серед населення району та заходи з попередження його подальшого розповсюдження.

Завідувач Нововодолазької міськміжрайонної філії ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Попович доповіла, що за даними ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» у 2018 році на кір в Україні захворіли 54 481 особа (20 204 дорослих та 34 277 дітей), 16 з них померли від ускладнень. Серед померлих - ті, хто не мали щеплення взагалі або необхідної їх кількості.

У 2018 році епідемічна ситуація в області характеризувалася як неблагополучна, рівень захворюваності високий, при цьому по району захворювань не було.

Аналіз епідемічної ситуації та рівень захворюваності на кір підтверджує, що на сьогодні й досі існує високий ризик розповсюдження корової інфекції серед населення. Показники охоплення щепленнями для формування достатнього популяційного імунітету залишаються низькими. У групі ризику знаходяться діти, які не отримали щеплення, підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір, особи з груп епідемічного та професійного ризику.

За підсумками 6-ти тижнів поточного року рівень захворюваності в районі наблизився до середнього. Зареєстровано 13 хворих, з них дітей – 3 (25%). При цьому, кількість щоденно реєстрованих хворих зростає, що обумовлено високою контагіозністю, активною циркуляцією збудника та тотальною сприйнятливістю населення.

За соціальними групами населення розподіл хворих наступний: непрацюючі – 5 (41,5%), учні загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів – 1 (8,3% -с. Сосонівка, 6 клас), робітники транспорту та інші – 17,1%, неорганізовані дошкільники – 2 (16,6)%, службовці – 2 (16,6%) (у тому числі медичні працівники – 8,3%), воєнні – 1 (8,3%), студенти вищих навчальних закладів, учні технікумів та ПТУ – 1 (8,3%).

Питома вага нещеплених серед захворілих склала 25% – 3 особи, у тому числі з причин відмови та відсутності даних про проведені щеплення – 8,3% (1 хвора). Аналіз захворюваності щеплених (9 осіб) показав, що 2 хворих (16,6%) мають тільки одне щеплення. Тобто, загальна кількість хворих, які не мали імунного захисту від кору склала 41,5%.

Лабораторно діагноз кору підтверджено у 41,5% хворих. Госпіталізовано 5 хворих. Летальні випадки не реєструвались.

Захворювання реєструвались: в смт. Нова Водолага – 5 випадків, с. Рокитне – 2 випадки, с. Сосонівка - 1 , с. Просяне – 2 випадки, с. Слобожанське – 1 випадок, с. Стара Водолага – 1 випадок.

Зареєстровано 1 спалах, з кількістю уражених – 5 осіб,  у закладі охорони здоров'я КНП «Нововодолазька ЦРЛ»,  серед хворих інфекційного стаціонару.

Викликає занепокоєння велика кількість дітей, які контактували з хворими на кір в домашніх умовах та також можуть захворіти.

Аналіз причин виникнення спалаху показав наявні недоліки, а саме:

- неякісний збір епіданамнезу у захворілих;

- несвоєчасна діагностика та неякісна диференціальна діагностика;

- непроведення екстреної профілактики контактним у вогнищах;

- недотримання своєчасної ізоляції хворих чи підозрілих в умовах стаціонару;

- не у повному обсязі проведення протиепідемічних заходів в частині лабораторного обстеження хворих та контактних осіб, зокрема, вагітних та ін.

Зазначене свідчить про невиконання вимог наказів МОЗ України: від 17.05.2005 №188 «Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором», від 26.06.2018 №1216 «Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями» та сприяє поширенню кору.

Комісія вирішила:

Головним лікарям закладів охорони здоров’я району та ОТГ

      1.1  взяти під контроль проведення щеплень осіб груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров’я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція, Національна гвардія, Прикордонна служба, служба охорони), а також – студентів навчальних закладів.

      1.2 при використанні вакцини КПК для проведення щеплень особам з груп професійного ризику обов’язково враховувати достатню кількість її залишків для подальшого проведення щеплень дітям.

                                                                       термін: до 01.03.2019

 1.3 щеплення для профілактики кору дорослим проводиться одноразово комбінованою вакциною для профілактики кору, паротиту, краснухи, використовуючи для цього залишки вакцин, закуплених за кошти Державного бюджету України на 2016-2017 роки, місцевих бюджетів та інших джерел незаборонених законодавством.

 

2. РВ Первомайського ВП ГУ Національної поліції України в Харківській області, керівникам освітніх та медичних закладів :

        2.1 на виконання наказу МОЗ України від 26.06.2018 №1216 «Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями» надати до територіальних закладів охорони здоров’я списки осіб груп професійного ризику та сприяти проведенню додаткових щеплень для профілактики кору.

                                                             термін:  до 01.03.2019

3. Рекомендувати керівникам лікувально – профілактичних закладів району та ОТГ:

        3.1 забезпечити відбір і доставку матеріалу від кожного хворого (підозрілого) з контингентів, які підлягають обов'язковому лабораторному обстеженню, незалежно від рівня захворюваності:

- хворі (з підозрою) на кір мешканці населених пунктів району, де вперше зареєстровані випадки захворювань;

- хворі (з підозрою) на кір, які пов'язують своє захворювання з перебуванням за межами країни або в інших областях України;

- хворі (з підозрою) на кір вагітні та вагітні, які були у контакті з хворими;

- перші 3-5 випадків захворювань при виникненні спалаху.

                                                            термін: постійно

 

4. Рекомендувати керівникам закладів освіти району та ОТГ

4.1 відповідно до ст.18 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 №1645-III в разі реєстрації захворювання вживати вичерпні протиепідемічні заходи щодо попередження розповсюдження корової інфекції, викладені в Алгоритмі дій що додається.

                              термін: протягом епідемічного періоду

5. Керівникам лікувально- профілактичних закладів та закладів освіти

5.1 посилити проведення санітарно – освітньої роботи серед населення району щодо профілактики кору.

По закінченню засідання першим заступником голови РДА було надано ряд доручень та рекомендацій щодо своєчасного і якісного виконання вищевказаних питань.

Альбом: Про стан захворювання на кір серед населення району
Альбом: Про стан захворювання на кір серед населення району
Альбом: Про стан захворювання на кір серед населення району
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/833 | Переглядів: 271Дата публікації: 15:09 11.02.2019