Семінар-нарада з прийомними батьками та батьками-вихователями

Семінар-нарада з прийомними батьками та батьками-вихователями

В структурі районної державної адміністрації серед ряду відділів та окремих структурних підрозділів діє Служба у справах дітей, основними завданнями якої є реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності, вчиненню дітьми правопорушень.

Зокрема, служба займається питаннями влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку, піклування до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, сприяння  усиновленню, проведення заходів щодо попередження правопорушень, насильства, в сім’ях, а також здійснення контролю за умовами проживання, утримання, розвитку і виховання дітей.

Працівники служби постійно беруть участь у тренінгах, семінарах, нарадах, круглих столах та інших заходах, спрямованих на підвищення рівня кваліфікації працівників, вдосконалення знань, попередження правопорушень по відношенню до цих дітей та вирішення інших нагальних питань.

Днями в малій залі районної державної адміністрації відбувся семінар-тренінг «Реалізація державної політики в сфері захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», де було розглянуто ряд актуальних питань.

Першим питання порядку денного було забезпечення захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях. Начальник служби у справах дітей РДА Валентина Несміян ознайомила прийомних батьків та батьків-вихователів з їх обов’язками, зокрема, вони стосувались умов проживання, виховання та розвитку дітей, одержання освіти, захисту прав та інтересів дитини, права безкоштовного оздоровлення та відпочинку в оздоровчих закладах та інше.

Також під час засідання обговорили питання здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; порядку оформлення соціальної допомоги на дітей, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях; відповідальності прийомних батьків та батьків-вихователів; попередження насильства в сім’ях; особливостей дитячо-батьківських стосунки у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

Прийомним батькам та батькам-вихователям неодноразово було наголошено про відповідальність перед державою і особисто перед дітьми за їх гідне виховання, утримання та забезпечення законних прав та інтересів дітей.

Звертаючись до батьків, голова районної державної адміністрації Роман Мерзлікін зазначив: «Ви зробили добру справу, взявши на виховання дитину, яка потребувала родинного тепла. Та разом із тим, ви прийняли на себе певні обов’язки, і маєте забезпечити їх неухильне виконання.»

По завершенні семінару-наради, відбувся тренінг батьків із психологом.

Альбом: Семінар-нарада з прийомними батьками та батьками-вихователями
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/822 | Переглядів: 139Дата публікації: 16:23 07.02.2019