Про посилення заходів з недопущення занесення збудника АЧС

Про посилення заходів з недопущення занесення збудника АЧС

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Людмили Балюк відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Нововодолазькій районній державній адміністрації з питань посилення заходів з недопущення заносу збудника Африканської чуми свиней на території Нововодолазького району.

На початку засідання начальник Нововодолазького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Максим Ластовка ознайомив присутніх із ситуацією, що склалася в Московському районі м. Харків: на початку лютого на стихійному сміттєзвалищі виявлено трупи та рештки свиней. Відповідно до результатів досліджень Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області, в патологічному  матеріалі виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней. Залишки тварин було знищено шляхом спалювання, та проведено дезінфекцію місця спалювання.

З метою недопущення розповсюдження збудника АЧС на території Нововодолазького району, керуючись Законом України «Про ветеринарну медицину» №2499-XII від 25.06.92р.,  Інструкцією з профілактики та боротьби з африканської чуми свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 р. за №432/30300

ВИРІШЕНО:

- посилити заходи з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней на території Нововодолазького району. Забезпечити готовність матеріально-технічних засобів для ліквідації випадку АЧС.

- поновити плани оперативних дій з ліквідації та недопущення розповсюдження АЧС. Плани надати до Нововодолазького районного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

- провести на території Нововодолазького району переоблік наявного свинопоголів’я в господарствах незалежної від форм власності. Інформацію про чисельність поголів’я надати до Нововодолазького районного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

- про кожен випадок захворювання, загибелі свиней негайно повідомляти Нововодолазького районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області та Нововодолазьку Державну лікарню ветеринарної медицини.

- вжити заходів щодо підвищення рівня біобезпеки господарств. Забезпечити неухильне виконання вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканської чуми свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 за № 432/30300 на території Харківського району Харківської області.

- з метою нагляду та контролю за дотриманням вимог вищевказаної інструкції продовжувати проводити щомісячні епізоотичні обстеження свинарських господарств Харківського району

- посилити контроль за проведенням ветеринарно-санітарної експертизи та реалізацією сировини та харчової продукції тваринного походження на агропродовольчих ринках.

- вжити вичерпних заходів щодо припинення та недопущення торгівлі харчовими продуктами та живими тваринами у невстановлених місцях та інформування населення через засоби масової інформації

- забезпечити контроль за переміщенням автошляхами живих тварин та харчової продукції. За фактами переміщення тварин, у тому числі свиней, без супровідних документів, інформувати  Нововодолазьке районне управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області (05740) 4-23-68 E-mail: vetnvod@ukr.net).

- вжити невідкладних заходів щодо зниження чисельності безпритульних тварин.

- продовжувати щоденні обстеження єгерською службою мисливських угідь (згідно встановлених маршрутів) на предмет виявлення хворих чи загиблих диких тварин, а у випадку виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин негайно повідомляти в Нововодолазьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області  (05740) 4-23-68 E-mail: vetnvod@ukr.net) та Нововодолазьку районну державну лікарню ветеринарної медицини (05740) 4-23-68 E-mail: vetnvod@ukr.net). Інформацію про результати обстежень надавати до 25 числа щомісячно до Нововодолазького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

- забезпечити проведення ефективної роз’яснювальної роботи серед населення та власників тварин про небезпеку африканської чуми свиней та загрозу занесення збудника африканської чуми свиней з неблагополучних населених пунктів, підтримувати інформованість мешканців району інформаційними листками та листівками на інформаційних дошках міських, селищних, сільських рад.

Інформаційна довідка: Африканська чума свинай - висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та поширеними крововиливами (геморрагіями) внутрішніх органів, дистрофічно-некротичними змінами у внутрішніх органах, високою смертністю.

Альбом: Про посилення заходів з недопущення занесення збудника АЧС
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/818 | Переглядів: 71Дата публікації: 15:50 06.02.2019