Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Майже 260 тиcяч сімей на Харківщині вже з 1 березня отримуватимуть субсидію готівкою
Майже 260 тиcяч сімей на Харківщині вже з 1 березня отримуватимуть субсидію готівкою

Поділитися новиною:

Майже 260 тиcяч сімей на Харківщині вже з 1 березня отримуватимуть субсидію готівкою

Про зміни, які відбуватимуться найближчим часом щодо виплати субсидій, розповів під час брифінгу 31 січня директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага.

«Майже 260 тисяч сімей зможуть, починаючи з 1 березня, отримати субсидію, нараховану за лютий 2019 року, у готівковій формі. Це стосується громадян, які оформили субсидію до 31 грудня 2018 року», - сказав Юрій Шпарага.

Громадяни отримають субсидію у готівковій формі через відділення «Ощадбанку». Ті громадяни, в яких уже відкриті рахунки в «Ощадбанку», зможуть скористатися цими рахунками. Для тих громадян, в яких немає рахунків в «Ощадбанку», вони будуть відкриті.

«Після того, як громадянам буде нараховано субсидію, їм прийде повідомлення з «Ощадбанку» із запрошенням підійти до будь-якого відділення, яке зручне для отримувача субсидії. Буде відкрито рахунок, і саме з нього можна буде отримати готівкою кошти. Після цього громадяни повинні цими коштами оплатити комунальні послуги в тих межах, які в них зафіксовані у квитанціях до сплати. Усе, що громадянин зекономив, має право витрачати на свій розсуд», - розповів Юрій Шпарага.

Він пояснив, що головна основна причина монетизації пільг та субсидій в Україні – це економія енергоресурсів. Щоб громадяни, які отримують допомогу від держави, мали можливість та хотіли заощаджувати той ресурс, який вони отримують.  

За словами Юрія Шпараги, фактичний розмір субсидії по Харківській області складає від 1,5 до 23 тисяч гривень.

«Постанова ще не прийнята. Але всі погодження вже пройдені. У тому числі й у Харківській області. Цей порядок, який запрацює з березня, повинен нам показати, наскільки зросла культура населення щодо платежів за комунальні послуги», - сказав Юрій Шпарага.

Паралельно буде існувати й інша форма розрахунків – грошова. Для тих громадян, які оформлять субсидію з 1 січня 2019 року (таких 3700).

«Для них залишається порядок, коли субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в «Ощадбанку». Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку», - сказав Юрій Шпарага.

Так, буде існувати дві форми розрахунків. Потім залишиться та, яка буде найбільш прийнятною як для отримувачів субсидій, так і для сторони надавачів послуг.

Теги: брифинг субсидии новий порядок

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/810 | Переглядів: 248Дата публікації: 12:16 03.02.2019