«Пам’ятай про Крути»
«Пам’ятай  про Крути»

«Пам’ятай про Крути»

Книжкова виставка в Нововодолазькій центральній районній бібліотеці

На Аскольдовій Могилі

Поховали їх –

Тридцять мучнів українців,

Славних, молодих …

На Аскольдовій могилі

Український цвіт..

Так уже склалося, що день 29 січня в історії України нерозривно пов’язаний зі словом Крути. А тоді, в січні 1918-го, після прийняття  IV Універсалу, який проголошував повну  незалежність  Української  Народної  Республіки, до  Києва  рвалася армія Михайла Муравйова.  На захист молодої Української держави стали  студенти -добровольці  Київських університетів та учні старших класів гімназій. Майже 5 годин  стримували   юнаки  наступ загонів ворога. У нерівному бою всі студенти і гімназисти загинули. Бій  під Крутами, став трагедією української молоді й цілої української суспільності.

«Пам’ятай про Крути» під такою назвою в  Нововодолазькій центральній  районній бібліотеці була організована книжкова  виставка, присвячена    пам’яті Героїв Крут. Серед представлених на виставці видань - книги «Крути, Січень 1918 року», «Героїка  трагедії  Крут», «Вони боролися за Україну» та ін., газетні статті «Ювілейні Крути» та «Бій  під Крутами: погляд на історію із сьогодення», куди увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами.

Організовуючи цю виставку, бібліотека мала на меті привернути увагу нинішнього  покоління до самовідданого і жертовного подвигу, який здійснили українські юнаки  під Крутами. Минають роки, та пам'ять про юнаків, які полягли під Крутами, не загине повік. Схиляючись у жалобі перед пам`яттю Героїв, ніколи не забуваймо, що це був щедрий і ніжний цвіт молоді Української держави.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/782 | Переглядів: 48Дата публікації: 13:33 25.01.2019