До уваги платників податків!

До уваги платників податків!

Південне управління Головного управління ДФС у Харківській області інформує!

Податкові зміни – 2019: оновлені додатки до декларації з прибутку

У Головному управлінні ДФС у Харківській області роз’яснюють, Мінфін наказом від 19.10.2018 р. №842 затвердив зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Відтак, розділи декларації з прибутку залишилися незмінними. А от додатки ЗП та ПН зазнали змін. Крім того, у новій редакції викладено Додаток РІ.

У Листі ДФС України від 04.01.2019 № 357/7/99-99-15-02-01-17 роз’яснено дані зміни, зокрема:

1. У тексті декларації з податку на прибуток:

Рядок 5 перейменовано з «Код за ЄДРПОУ1» на «Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта1». Відповідно у примітці 1 уточнено, що тут слід буде зазначати:

код за ЄДРПОУ,

або реєстраційний (обліковий) номер платника податку, який присвоюється контролюючими органами,

або реєстраційний номер облікової картки платника податку,

або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

Рядок 9 «Особливі відмітки» доповнено новою графою «платника єдиного податку». Крім того, слово «інвалідів» замінено на «осіб з інвалідністю».

У новій редакції викладено примітку 16: «Серія (за наявності) та номер паспорта зазначаються для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті».

2. У додатках до декларації:

У додатку ЗП до рядка 16 ЗП декларації:

рядок 16 викладено у новій редакції: «Зменшення нарахованої суми податку (рядок 16.1 + рядок 16.4.1 + рядок 16.5 додатка ЗП)»;

у рядку 16.3 слово «періоду» замінено словом «року»;

після рядка 16.4.2 з'явився новий рядок 16.5 такого змісту: «Сума сплаченого за поточний податковий (звітний) період акцизного податку за зареєстрованими акцизними накладними на важкі дистиляти (газойль), що класифікуються у товарних підкатегоріях 2710 19 43 00, 2710 19 46 00, 2710 19 47 10 згідно з УКТ ЗЕД, якщо вони були використані для транспортних засобів, що класифікуються у товарних підкатегоріях 8602 10 00 00, 8704 10 10 10 згідно з УКТ ЗЕД. Залишок суми, не врахований у зменшення за поточний податковий (звітний) період, не зменшує податок на прибуток у наступних податкових (звітних) періодах (пункт 15 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України)».

У додатку ПН до рядка 23 ПН декларації:

графу 1 рядка за кодом 22 після слів «державними або місцевими гарантіями» доповнено словами «або у вигляді інших доходів за державними цінними паперами»;

графу 1 рядка за кодом 25 слова «та відповідають умовам підпунктів «б» і «в»» замінено словами «та відповідають умовам підпункту «б».

Додаток РІ до рядка 03 РІ декларації викладено в новій редакції.

У додатках АВ до рядка 20 АВ декларації; ЗП до рядка 16 ЗП декларації; ПН до рядка 23 ПН декларації; ТЦ декларації; ВП до рядків 26 - 29, 31 - 33 декларації; ПЗ до рядка 05 ПЗ декларації; АМ до рядка 1.2.1 додатка РІ до рядка 03 РІ декларації; ЦП до рядків 4.1.3 ЦП, 4.1.4 ЦП додатка РІ до рядка 03 РІ декларації слова "Код за ЄДРПОУ" замінено словами "Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта".

Новації для ФОП – платників єдиного податку, які проводять розрахункові операції

Від 1 січня платники єдиного податку першої, другої та третьої груп, які здійснюють реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення, зобов’язані застосовувати РРО при проведенні розрахункових операцій. Законом України від 23.11.2018 №2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» доповнено останній абзац п. 296.10 ст.296 Податкового кодексу України словами «а також лікарських засобів та виробів медичного призначення».

Також Законом №2628 внесено відповідні зміни до Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про захист прав споживачів».

Вироби медичного призначення (медичні вироби) - будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/753 | Переглядів: 91Дата публікації: 13:56 16.01.2019