До уваги платників податків!

До уваги платників податків!

Південне управління Головного управління ДФС у Харківській області інформує!

Сплата єдиного внеску фізичними особами – підприємцями за себе у 2019 році

В Головному управлінні ДФС у Харківській області повідомляють, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» визначено розмір мінімальної заробітної плати у 2019 році в сумі 4173 грн.,  відповідно  місячна мінімальна сума єдиного внеску з 1 січня становить 918,06 грн. (4173 х 22 відсотки). Отже, мінімальна сума єдиного внеску, що сплачується  фізичними особами - підприємцями  за себе у розрахунку на квартал у 2019 році становить 2754,18 грн. (918,06 грн. х 3 місяці), максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2019 рік становить – 62595,00 грн. (4173 х 15).

Нагадаємо, що звіт за оновленою формою Додаток 5 подається фізичними особами - підприємцями за звітний період 2018 року до 9 лютого 2019 року відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Також не пізніше 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом, кожен підприємець зобов’язаний сплачувати  за себе суму єдиного внеску не менше мінімального страхового внеску на місяць. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Не сплачують за себе єдиний внесок підприємці (незалежно від системи оподаткування), які належать до осіб з інвалідністю, отримують пенсію за віком або досягли віку, визначеного ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до Закону пенсію або соціальну допомогу.

Особливості оприбуткування готівки при застосуванні РРО

без ведення касової книги

У Головному управлінні ДФС у Харкіській області розповіли. Відповідно до вимог пункту 11 розділу II Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 зі змінами та доповненнями (далі - Положення № 148), оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, а також у касах фізичних осіб-підприємців, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та/або книг обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) без ведення касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО/занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.

Суб’єкти господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО, використовують КОРО для:

1) підклеювання та зберігання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках КОРО;

2) здійснення операцій із розрахунковими квитанціями в разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії;

3) обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, перевірок конструкцій та програмного забезпечення РРО.

При цьому згідно з пунктом 29 розділу III Положення, документом, що свідчить про здавання виручки до банку та є підтвердженням оприбуткування готівки в касі суб’єктів господарювання, є:

1) квитанція до прибуткового документа на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку;

2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування;

3) примірник супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчений підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача;

4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/734 | Переглядів: 37Дата публікації: 14:49 10.01.2019