Про періодичність перевірки вентиляційних каналів

Про періодичність перевірки вентиляційних каналів

Роз’яснення стосовно періодичності перевірки вентиляційних каналів

На неодноразові звернення мешканців Нововодолажчини до районної державної адміністрації стосовно періодичності перевірки вентиляційних каналів, надаємо відповідні роз’яснення. Згідно наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України «Про затвердження Правил безпеки систем газопостачання» №285 від 15.05.2015 року, періодичній перевірці і прочищенню вентиляційних каналів підлягають:

- димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, — не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, — два рази на рік (навесні і восени);

- димоходи опалювально-варильних печей не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону;

- димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит (залежно від матеріалу) — не рідше ніж один раз на 6 місяців (цегляні, цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні димоходи) і не рідше ніж один раз на рік (металеві — з товщиною стінки не менше 3 мм, азбестоцементні, керамічні та із жаростійкого бетону).

Обслуговування димоходів газового обладнання з відведенням продуктів згоряння через зовнішню стіну будинку необхідно проводити одночасно з обслуговуванням газового обладнання за документацією з експлуатації заводів-виробників.

Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік.

Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків оформляються актом.

Один примірник акта перевірки і прочищення димових каналів передається газорозподільному підприємству.

Нагадуємо основні вимоги безпечної експлуатації побутового газового устаткування:

- забороняється користуватися несправними газовими приладами чи використовувати їх не за призначенням;

- не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає надходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасив полум’я.

- якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення;

- категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками;

- не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.

Бережіть себе та своїх близьких!!!

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/708 | Переглядів: 53Дата публікації: 09:32 02.01.2019