До уваги платників податків!

До уваги платників податків!

Південне управління Головного управління ДФС у Харківській області інформує!

Податок на прибуток підприємств: хто має право на пільги

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що звільнення від оподаткування прибутку підприємств передбачено у ст. 142 розділу ІІІ та підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 142.1 ст. 142 ПКУ звільняється від оподаткування прибуток підприємств та організацій, які засновані громадськими організаціями інвалідів і є їх повною власністю, отриманий від продажу (постачання) товарів, виконання робіт і надання послуг, крім підакцизних товарів, послуг із поставки підакцизних товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку здійснювати постачання товарів від імені та за дорученням іншої особи без передачі права власності на такі товари, де протягом попереднього звітного (податкового) періоду кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який видається уповноваженим органом відповідно до Закону України від 05 липня 2004 року № 2606-ІІІ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

У разі порушення вимог щодо цільового використання вивільнених від оподаткування коштів платник податку зобов’язаний збільшити податкові зобов’язання з цього податку за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, а також сплатити пеню, нараховану відповідно до ПКУ.

Система «електронний чек»: ще один крок до автоматизації податкових сервісів

У Головному управлінні ДФС у  Харківській області розповіли. Реформування ДФС включає автоматизацію сервісів і процесів та запровадження максимальної кількості онлайн-послуг для полегшення ведення бізнесу. Це дає змогу пересічному платнику податків взаємодіяти з інформаційними продуктами, та виключає людський фактор.

Кількість сервісів, запроваджених ДФС для платників податків, постійно зростає відповідно до потреб бізнесу.

Так, триває тестування системи E-Receipt, в основу розробки якої покладено принцип обов’язкової онлайн-реєстрації чеків на сервері ДФС. Як пристрої, що здійснюють реєстрацію розрахункових операцій, суб’єкти господарювання замість традиційних касових апаратів можуть використовувати смартфони, планшети, персональні комп’ютери.

Під час тестування суб’єкти господарювання через приватну частину Електронного кабінету в режимі онлайн можуть зареєструвати тестові каси, використовуючи безкоштовне клієнтське програмне забезпечення, здійснити її онлайн-фіскалізацію, сформувати та фіскалізувати електронний чек, додавши штрих-код товару, та передати чек покупцеві у вигляді QR-коду, що містить всю інформацію про здійснену розрахункову операцію.

Система «Електронний чек» - не тільки зручна і економна для підприємців, але й дозволить підвищити ефективність контролю за розрахунковими операціями та оперативно виявляти факти порушень при здійсненні таких операцій, а також зменшить обсяги тіньового обігу товарів, зокрема, підакцизних.

Тож, запрошуємо користуватися електронними сервісами ДФС, які створені виключно для зручності платників податків.

Довідково: згідно з пунктом 296.10 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

Норми пункту 296.10 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.В управлінні ДФС у Харківській області розповіли. Реформування ДФС включає автоматизацію сервісів і процесів та запровадження максимальної кількості онлайн-послуг для полегшення ведення бізнесу. Це дає змогу пересічному платнику податків взаємодіяти з інформаційними продуктами, та виключає людський фактор.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/682 | Переглядів: 30Дата публікації: 13:44 20.12.2018