До уваги платників податків!

До уваги платників податків!

Південне управління Головного управління ДФС у Харківській області інформує!

Штраф за порушення правил сплати податків

ГУ ДФС у Харківській області нагадує платникам податків, що відповідно до норм статті 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкових зобов’язань – такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу.

З метою уникнення таких ситуацій звертаємо увагу всіх платників податків, що з  11 вересня 2018 року діють виключно нові бюджетні рахунки для сплати податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів (МФО 899998)

З 02 липня 2018 року вступили в дію нові рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів Рівненської області, відкритих на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).

До 11 вересня діяв перехідний період, під час якого діяли старі рахунки, проте перехідний період закінчився 10 вересня.

Таким чином, починаючи з 11 вересня кошти, які  сплачувалися платниками на старі рахунки, не зараховуються до бюджетів, а повертатися платникам як нез’ясовані надходження.

Реквізити рахунків для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінилися.

Про пільгу зі сплати земельного податку щороку повідомляти контролерів не потрібно

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що фізична особа – власник земельної ділянки або декількох земельних ділянок одного виду використання, яка належить до пільгових категорій, звільняється від сплати земельного податку за умови подання письмової заяви у довільній формі до 1 травня поточного року до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про надання пільги, яка починає застосовуватися з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому виникло це право.

Отже, фізична особа – власник земельної ділянки або декількох земельних ділянок одного виду використання, яка належить до пільгових категорій, звільняється від сплати земельного податку за умови подання письмової заяви у довільній формі до 01 травня поточного року до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про надання пільги, яка починає застосовуватися з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Враховуючи вищевикладене, підставою для застосування пільги зі сплати податку є заява платника, однак щорічне подання останньої не передбачено.

Хочете бути спрощенцем – подайте заяву

Суб'єкти господарювання, які є платниками інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, можуть прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування. Для цього необхідно подати відповідну заяву до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, щоб із 1 січня 2019 року бути спрощенцем, потрібно до 15 грудня 2018 року подати заяву про це.

Варто знати, що такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Крім цього, до заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Зверніть увагу й на те, що форми заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунку доходу затверджені наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675.

Зверніть увагу! Конкурс!

Університет державної фіскальної служби України ініціює проведення II Всеукраїнського Мистецького конкурсу «Податкова абетка» - для учнів 1-4 класів, «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи» - для учнів 5-9 класів у грудні 2018-лютому 2019 років.

Конкурс носить тематичний характер, метою якого є популяризація податкової та митної грамотності, сприяння творчому підходу до виховання та формування свідомого ставлення до сплати податків у дітей та молоді шкільного віку.

Умови участі на сайті www.nusta.edu.ua

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/656 | Переглядів: 32Дата публікації: 16:42 11.12.2018