Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЯК ПОПЕРИДИТИ ГРИП
ЯК  ПОПЕРИДИТИ  ГРИП

Поділитися новиною:

ЯК ПОПЕРИДИТИ ГРИП

Бережіть себе! Не переохолоджуйтесь! Вчасно звертайтеся до лікаря! Не займайтеся самолікуванням!

Кожен рік з    настанням холодів збільшується кількість хворих на простудні захворювання, серед яких найбільш поширеним є грип.

Грип – це високозаразне вірусне захворювання, небезпечне тяжкими ускладненнями, які можуть призводити навіть до смерті. Він має симптоми, подібні до інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), тому дуже важливо визначити це захворювання, щоб правильно його лікувати.

Найчастішим і найбільш загрозливим ускладненням  грипу є пневмонія, яка іноді лише за 4-5 днів може призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також  нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2м навколо хворого.

Поради для населення, щоб не захворіти на грип та гострі распіраторні захворювання:

1.Уникати місць скупчення людей, поскільки інфекція передається лише від хворої людини.

2.Запобігати тісного контакту з хворими, у яких є нежить, кашель, гарячка, тощо.

3.Обмежити використання телефонних апаратів спільного користування, обробляти кожні 2 години дезінфікуючими розчинами телефонні трубки та ручки дверей, уникати рукостискання та поцілунків.

4.Регулярно провітрювати помешкання, спати з відкритою квартиркою, уникати протягів.

5.Тепло одягатися.

6.Обов»язково використовувати маски в місцях скупчення людей (транспорт, магазини, тощо) та не забувати змінювати маску кожні 2 години.

7. Періодично кожні 2-3 години мити руки з милом та обличчя, використовуючи одноразові рушники.

8.Періодично, кожні 3-4 години промивати порожнину носа та рота використовуючи сольовий розчин, приготовлений в домашніх умовах (1ч.л.солі на 1 л води), або фізіологічний розчин аптечного приготування.

9.Місцево змазувати порожнину носа оксоліновою маззю при виході з дому.

10. Повноцінне харчування.

11. Прийом комплексних вітамінних препаратів з мікроелементами.

12.При появи перших симптомів хвороби (підвищення температури, біль в м»язах, головний біль, сухий кашель, нездужання) негайно викликати лікаря, а не відвідувати лікувальний заклад.

 

 Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації.

Якщо стан хворого погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою його життя.

Викликайте «швидку» або терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні такі симптоми, як:

- сильна блідість або посиніння обличчя;

- затруднення дихання;

- висока температура тіла, що довго не знижується;

- багаторазове блювання та випорожнення;

- порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість ;

- біль у грудній клітці;

- домішки крові у мокротинні;

- падіння артеріального тиску.

Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів небезпечно ! Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є  безпечною і ефективною.

Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було,  вакцинуватися можна і протягом всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протьистояти грипу.

 Жінки, які годують груддю, можуть бути вакциновані. Крім того, будь-яке грипоподібне захворювання не є підставою для припинення грудного вигодовування.

Дітям, як правило, щеплення дозволене із шести місяців. Передусім слід звернути увагу, щоб на момент вакцинації дитина була повністю здоровою. Це вирішує лікар після розмови з батьками    та огляду дитини. Існують певні протипоказання (зокрема, тяжкі захворювання нервової системи, анафілактична реакція на попередню дозу вакцини), однак усі вони зазначені в інструкції.

Нині батьки, які вакцинують дітей, мають підписати так звану інформовану згоду, де йдеться про те, що вони ознайомлені із захворюваннями, проти яких роблять щеплення, а також з інструкцією та можливими наслідками.

Якщо говорити конкретно про щеплення проти грипу, то протипоказання є  алергічна реакція на яєчний білок (віруси для вакцини вирощують на курячих ембріонах, і їхні частки потрапляють у препарат, хоч би як ретельно його очищували) або інші компоненти вакцини. Дітям із хронічними   захворюваннями чи з вадами розвитку   в разі, якщо ці хвороби не входять до переліку протипоказань, робити щеплення не лише можна, але й необхідно, оскільки ці діти належать до найуразливішої категорії.

Щодо вакцинації, то в Україні зареєстровано п»ять різних препаратів. Усі вони рівноцінні за своєю якістю, складом та ефективністю. ВООЗ щороку визначає, які віруси циркулюватимуть, а виробники закладають їх у свої вакцини. Найоптимальніший період – вересень і жовтень, адже потрібен час, щоб в організмі виробилися антитіла, мінімум два тижні, а краще 1-1,5 місяця. Можна зробити щеплення у грудні чи січні, але за умови, якщо людина здорова. Тоді її можна вакцинувати, і через два тижні вона матиме достатній рівень імунітету.

З метою профілактики захворювання на грип в епідсезоні 2018-2019років можуть використовуватися вакцини, які мають державну реєстрацію та пройшли на сьогодні лабораторний   контроль якості.

До груп ризику входять : діти до 5 років (особливо діти до 2 років), вагітні жінки, люди віком понад 65 років, з надмірною вагою, а також з тяжкими хронічними захворюваннями.

Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їх організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто – вижити.

Крім того, існують професійні групи ризику, до яких належать медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, тобто ті, які працюють у багатолюдних місцях.

 

Важливо знати, що грип не  лікується за допомогою:

Антибіотиків – вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями. Антибіотики можуть використовуватися тільки за призначенням лікаря для лікування таких ускладнень грипу, як пневмонія й бронхіт тощо.

Гомеопатичних препаратів – немає жодних науково обгрунтованих доказів їх ефективності проти вірусу грипу, тому в усьому світі вони не рекомендовані для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, в тому числі й грипу.

Імуностимуляторів, імуномодуляторів – не існує жодних науково обгрунтованих доказів їх ефективності проти вірусу грипу. Водночас їх дія під час хвороби за певних умов може навіть виявитися шкідливою.

Народних засобів – лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки ніякі трав»яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють. Однак народні засоби можуть згодитися для пом»якшення симптомів грипу, за умов грамотного використання без зловживань.

 

 

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/636 | Переглядів: 73Дата публікації: 09:08 05.12.2018
Версія для слабо- зорих