До уваги платників податків!

До уваги платників податків!

Південне управління Головного управління ДФС у Харківській області інформує!

Яка передбачена відповідальність за несвоєчасну реєстрацію платником ПДВ?

Головне управління ДФС у Харківській області звертає увагу платників податків, що обов'язковій реєстрації платником ПДВ підлягає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі впродовж останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ), крім осіб, які є платником єдиного податку 1-ї –3-ї груп, - це визначено п. 181.1. ст. 181 ПКУ.

До оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи в якості платника ПДВ відносяться операції, що підлягають оподаткуванню по основній ставці ПДВ (20 %), ставці 7 %, нульовій ставці ПДВ.

Для здійснення реєстрації платником ПДВ особа не пізніше 10 чисел календарного місяця, що йде за місяцем, в якому уперше досягнутий об'єм оподатковуваних операцій з поставки товарів/послуг більше 1 млн. грн., повинна подати до органу ДФС за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ – це передьачаєп. 181.2 ст. 181 ПКУ.

У  разі неподання реєстраційної заяви,  вищезазначена особа несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування - п. 183.10. ст. 181 ПКУ.

Якщо особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації в якості платника ПДВ, не подала своєчасно заяву і, відповідно, не зареєструвалася в якості платника ПДВ, орган ДФС самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми ПДВ платника податків на підставах, визначених п.п. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3. ст. 54 ПКУ, таке порушення тягне за собою накладення штрафу у розмірі 25 %  суми визначеного податкового зобов'язання, а при повторному порушенні упродовж 1095 днів - 50 %  - п. 123.1 ст. 123 ПКУ.

До уваги платників ЄСВ: перераховуйте єдиний внесок вчасно

Головне управління ДФС у Харківській області звертає увагу, що відповідно до п.п. 1 частини другої ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ.

У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники ЄСВ зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених ст. 25 Закону № 2464.

Частиною тринадцятою ст. 9 Закону № 2464 передбачено, що суми помилково сплаченого ЄСВ зараховуються в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повертаються платникам у порядку і строки, визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Шановні платники податків!

12 грудня 2018 року у рамках впровадження спільного проекту «Абетка – експортера 2018» відбудеться безкоштовний семінар на тему «Інтернаціоналізація бізнесу та торгівельні суперечки». Під час освітнього заходу представники підприємств експортерів – початківців підвищать рівень обізнаності щодо інструментів отримання аналітичної інформації про обсяги ринків, географічну структуру, сайти, які сприяють виходу товарів на зовнішні ринки та інше.

Семінар розпочнеться о 16-00 12 грудня 2018 року на базі Харківського національного економічного університету ім.С.Кузнеця (м. Харків просп.Науки, 9-А, головний корпус, лаб.№3 Обрахункового центру, 1 поверх).

Реєстрація учасників виключно за данними попередньої електронної реєстрації за посиланням  https://goo.gl/forms/eps INOhXYQRImWcs2.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/634 | Переглядів: 71Дата публікації: 08:42 05.12.2018