Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Південне управління Головного управління ДФС у Харківській області інформує!
Південне управління Головного управління ДФС у Харківській області інформує!

Поділитися новиною:

Південне управління Головного управління ДФС у Харківській області інформує!

Зверніть увагу!

Щоб правильно прозвітувати підприємцям з ЄСВ

        Відповідно до Закону України від 08 липня 2018 № 2464 – VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) фізичні особи підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування,  нараховують єдиний внесок на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

         Враховуючи зміни по єдиному внеску до Закону № 2464, внесені  Законом України від 06.12.2016 № 1774 - VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», з 01.01.2017 всі фізичні особи - підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та які за результатами річного декларування не отримували дохід  (не здійснювали діяльність, але державна реєстрація яких не припинена як фізична особа – підприємець), зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п.2 ч. 1 ст.7 Закону № 2464).

          Одночасно платники зобов’язані обов’язково подавати звітність з єдиного внеску. Лише за умови подання звітності  та сплати єдиного внеску можливе зарахування страхового стажу фізичним особам – підприємцям.

          Особливості подання Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі – Порядок №435).

        Звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за основним місцем взяття на облік як платника єдиного внеску в органах доходів і зборів, зокрема, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ЕЦП відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством (пункт 1 розлілу II Порядку №435).

         З метою економії часу при складанні і поданні звітності ДФС України створений електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» (http://cabinet.sfs.gov.ua), який надає можливість створювати, редагувати, підписувати та надсилати звітність з єдиного внеску платниками самостійно.

 

Спрощенці з річним доходом понад 1млн. грн зобов’язані застосовувати РРО

 

          Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку:

- першої групи;

- другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

         У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад  1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

         Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

         Таким чином, платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, зобов’язані  застосовувати РРО.

         Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО  затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 16 березня 2017 року № 231.

 

Новостворені приватні підприємці звітують до фіскальних органів залежно від обраної системи оподаткування

 

          Головне управління ДФС у Харківській області наголошує, що  новостворені у 2018 році платники єдиного податку І та ІІ груп подають такі декларації: податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного кварталу, в якому розпочата підприємницька діяльність (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу); річну податкову декларацію платника єдиного податку. 

           Новостворені у 2018 році платники єдиного податку ІІІ групи подають квартальні податкові декларації платника єдиного податку. Відповідальність за неподання/несвоєчасне подання декларації – штрафна санкція і адмінштраф.

           Новостворені 2018 року платники на загальній системі оподаткування двічі подають податкову декларацію про майновий стан і доходи – за результатами звітного кварталу, в якому розпочата підприємницька діяльність та за результатами звітного року.

          Крім того,  всі приватні підприємці подають річний звіт з ЄСВ.

         Фізичні особи підприємці як на загальній системі оподаткування, так і на єдиному податку подають звіт один раз на рік до 9 лютого наступного за звітним (Форма звіту - додаток 5).

         Звертаємо увагу, відповідно до оновленої форми звіту з ЄСВ за 2018 рік як «єдинники», так й «загальносистемники» будуть заповнювати таблицю 1 додатку 5.

         Слід знати, якщо підприємець протягом 2018 року перебував на обох системах оподаткування, то йому треба заповнювати таблицю 1 за відповідний період перебування на єдиному податку та на загальній системі.

 

    До уваги платників податків!

     Відповідно до орієнтованого графіка регіональних галузевих семінарів, що проводяться державним підприємством «Сервісно – видавничій центр» для платників податків, зборів та інших платежів за участю фахівців Державної фіскальної служби України, та з метою роз’яснення суб’єктам господарювання основних аспектів практичного застосування норм податкового законодавства 7 грудня 2018 року у м.Київ відбудеться Зовнішньоекономічний форум на тему «Податки.Валюта. ВEРS».

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/608 | Переглядів: 101Дата публікації: 13:46 27.11.2018
Версія для слабо- зорих