Заходи в Нововодолазькій центральній районній бібліотеці

Заходи в Нововодолазькій центральній районній бібліотеці

«О, возвелич усіх нас знову, як світоч будь нам, рідна мово!»

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу –

це його мова, ота жива схованка людського духу,

його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє

життя,  і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”

Панас Мирний

Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу.

9 листопада – День української писемності та мови. 6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».

В День української писемності та мови традиційно проводяться різноманітні заходи. У Нововодолазькій центральній районній бібліотеці також стало традицією проводити заходи до цього свята. 8 листопада для учнів 7-х класів  Нововодолазького ліцею №1 було проведено літературно-музичну композицію  «О, возвелич усіх нас знову, як світоч  будь нам, рідна мово!». Також,  працівниками бібліотеки була оформлена тематична виставка, що розкрила історію і сучасний стан української мови.  Діти зрозуміли, що розвиток нашої мови – це частина історії розвитку всього суспільства. Цьогорічне святкування доповнила електронна презентація "Наша мова – Всесвіту основа", яка розкрила нові факти про витоки нашої мови, її місце серед інших слов'янських мов, походження і розвиток. Головна мета заходу - ознайомити учнів з історією України, виховувати почуття глибокої любові до української мови.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Альбом: Заходи в Нововодолазькій центральній районній бібліотеці
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/550 | Переглядів: 38Дата публікації: 09:27 09.11.2018