«Школа УДК»

«Школа УДК»

На базі Нововодолазької центральної районної бібліотеки 13 вересня 2018 року відбувся семінар-практикум «Впровадження УДК в практику роботи публічних бібліотек Нововодолазького району» у рамках проекту «Школа УДК».

У семінарі взяли участь працівники Центральної районної бібліотеки,  завідуючі бібліотеками-філіями Нововодолазької ЦБС та працівники бібліотек Нововодолазької  Публічної  бібліотеки ОТГ.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 р. №177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» в бібліотеках України впроваджується нова – світова класифікація (УДК), яку використовують 130 країн.

Перехід від ББК на УДК дає змогу детальніше класифікувати літературу за галузями знань. Переклад таблиць УДК українською мовою здійснювала Книжкова палата України і тепер ці таблиці є не тільки україномовними, а й українізованими. Індекси УДК максимально точно відображають зміст видання та забезпечують в подальшому його швидкий та легкий пошук не лише в Україні, а й у світі.

Завідувачка відділом обробки літератури та організації каталогів  Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Димарецька Валентина Володимирівна  провела консультацію з методики визначення індексів документів за класифікаційною системою УДК та правил їх застосування, розглянули допоміжні таблиці алфавітно-предметного покажчика, його структуру, порівняльні таблиці та інші методичні матеріали. Учасники заходу також отримали консультації з питань актуалізації  книжкового фонду.

Альбом: «Школа УДК»
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/353 | Переглядів: 70Дата публікації: 11:04 17.09.2018