Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Жителі області можуть обирати постачальника газу між «Нафтогазом» та «Харківгаз Збутом»
Жителі області можуть обирати постачальника газу між «Нафтогазом» та «Харківгаз Збутом»

Поділитися новиною:

Жителі області можуть обирати постачальника газу між «Нафтогазом» та «Харківгаз Збутом»

Перша заступниця голови Харківської ОДА наголосила, що споживачі мають можливість купувати газ у того постачальника, який пропонує нижчу ціну.

«За дорученням Президента для ціни на газ від будь-якого постачальника встановлено верхню межу - 6,99 гривень за кубометр. Ця ціна діятиме для споживання газу з 1 лютого. Таке регулювання було запроваджене через сезонні коливання ціни на газ та непрозору роботу деяких постачальників. Адже вже у лютому ціна газу для більшості українців могла б зрости до 12 гривень за кубометр і вище», - пояснила Тетяна Єгорова-Луценко.

Також буде обмежений і тариф на розподіл газу, який наразі може відрізнятися у рази у різних областях. Після внесення Верховною Радою відповідних змін до законодавства тариф на розподіл в усій країні не буде вищим, ніж 1,79 гривень.

Проте встановлені Кабінетом міністрів обмеження діятимуть тимчасово - до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

«Держава не може просто скасувати ринок газу і повернутись до старої моделі фіксованих цін та перекладання усіх збитків у газовій сфері на державний бюджет або на державний «Нафтогаз». Це може призвести тільки до банкрутства держави. Україна надалі буде дотримуватися цивілізованих правил формування ціни на основі попиту і пропозиції, які діють в усіх розвинених країнах», - зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.

Але це не має лякати споживачів. Навпаки – запровадження ринку газу дає можливість вільно та свідомо обирати постачальника.

Наразі серед усіх постачальників одну з найвигідніших пропозицій має державний «Нафтогаз».

Так, у Харківській області станом на січень ціна газу від «Нафтогазу» становила 6,99 грн/1 куб. м. Ціна від другого постачальника, компанії «Харківгаз Збут», становила 9,66 грн/1 куб. м.

«Поки що більшість споживачів не скористалися можливістю змінити постачальника. Хтось просто не знав про таку можливість, хтось не приділив достатньої уваги питанню вибору постачальника, а відповідно, й вигідної ціни газу», - сказала перша заступниця голови Харківської ОДА.

Відтепер для всіх постачальників газу в Україні має стати правилом – прозоро пропонувати споживачам річні тарифні плани. Щоб люди могли зафіксувати ціну газу для себе на весь рік у той період, коли ціна найнижча. Таким чином люди будуть захищені від надрізких сезонних коливань ціни.

«Змінити постачальника – це справа 15 хвилин, вирішується дистанційно онлайн. Це не вимагає якогось перепідключення мереж або інших технічних рішень, це можна зробити в дистанційному форматі – наприклад, через «Приват24» або кабінет споживача газу», - нагадала Тетяна Єгорова-Луценко.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2908 | Переглядів: 11998Дата публікації: 08:15 19.01.2021