Жителі області можуть обирати постачальника газу між «Нафтогазом» та «Харківгаз Збутом»

Перша заступниця голови Харківської ОДА наголосила, що споживачі мають можливість купувати газ у того постачальника, який пропонує нижчу ціну.

«За дорученням Президента для ціни на газ від будь-якого постачальника встановлено верхню межу - 6,99 гривень за кубометр. Ця ціна діятиме для споживання газу з 1 лютого. Таке регулювання було запроваджене через сезонні коливання ціни на газ та непрозору роботу деяких постачальників. Адже вже у лютому ціна газу для більшості українців могла б зрости до 12 гривень за кубометр і вище», - пояснила Тетяна Єгорова-Луценко.

Також буде обмежений і тариф на розподіл газу, який наразі може відрізнятися у рази у різних областях. Після внесення Верховною Радою відповідних змін до законодавства тариф на розподіл в усій країні не буде вищим, ніж 1,79 гривень.

Проте встановлені Кабінетом міністрів обмеження діятимуть тимчасово - до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

«Держава не може просто скасувати ринок газу і повернутись до старої моделі фіксованих цін та перекладання усіх збитків у газовій сфері на державний бюджет або на державний «Нафтогаз». Це може призвести тільки до банкрутства держави. Україна надалі буде дотримуватися цивілізованих правил формування ціни на основі попиту і пропозиції, які діють в усіх розвинених країнах», - зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.

Але це не має лякати споживачів. Навпаки – запровадження ринку газу дає можливість вільно та свідомо обирати постачальника.

Наразі серед усіх постачальників одну з найвигідніших пропозицій має державний «Нафтогаз».

Так, у Харківській області станом на січень ціна газу від «Нафтогазу» становила 6,99 грн/1 куб. м. Ціна від другого постачальника, компанії «Харківгаз Збут», становила 9,66 грн/1 куб. м.

«Поки що більшість споживачів не скористалися можливістю змінити постачальника. Хтось просто не знав про таку можливість, хтось не приділив достатньої уваги питанню вибору постачальника, а відповідно, й вигідної ціни газу», - сказала перша заступниця голови Харківської ОДА.

Відтепер для всіх постачальників газу в Україні має стати правилом – прозоро пропонувати споживачам річні тарифні плани. Щоб люди могли зафіксувати ціну газу для себе на весь рік у той період, коли ціна найнижча. Таким чином люди будуть захищені від надрізких сезонних коливань ціни.

«Змінити постачальника – це справа 15 хвилин, вирішується дистанційно онлайн. Це не вимагає якогось перепідключення мереж або інших технічних рішень, це можна зробити в дистанційному форматі – наприклад, через «Приват24» або кабінет споживача газу», - нагадала Тетяна Єгорова-Луценко.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2908 | Переглядів: 2981Дата публікації: 08:15 19.01.2021