Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Які послуги держлікарня може надавати платно, а які - безоплатно. Роз’яснення Національної служби здоров’я
Які послуги держлікарня може надавати платно, а які - безоплатно. Роз’яснення Національної служби здоров’я

Поділитися новиною:

Які послуги держлікарня може надавати платно, а які - безоплатно. Роз’яснення Національної служби здоров’я

Будь-яка з майже 2500 комунальних лікарень, які працюють за договором з НСЗУ, має надавати пацієнтові безоплатну медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій.

Але є низка послуг, які не входять у Програму медичних гарантій. Їх державні медичні заклади можуть надавати платно.

«Платно - це означає згідно з переліком і тарифами, визначеними власником лікарні або уповноваженим органом. Оплата здійснюється виключно у вигляді офіційних платежів», - зазначають у Національній службі здоров’я України (НСЗУ).

Платними послугами, наприклад, є такі:

- лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря, зокрема - із застосуванням телемедицини;

- корекція зору за допомогою окулярів та контактних лінз;

- протезування, в тому числі зубне, слухове та очне;

- медичні огляди, а саме: 1) для отримання виїзної візи (крім службових відряджень державних службовців та при виїзді на лікування за наявності відповідних медичних документів); 2) профілактичні медогляди при прийнятті на роботу та для отримання посвідчення водія транспортних засобів. Крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості. 3) Медогляди для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами; 4) періодичні профілактичні медичні огляди;

- оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров'я дорослого населення;

- лікування безпліддя, включаючи хірургічні методи, штучне запліднення та імплантацію ембріона;

- перебування у стаціонарі батьків у зв'язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини.

Весь перелік цих платних послуг визначений у Постанові Кабінету міністрів №1138 від 17 вересня 1996 р. «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах».  

Але всі послуги, які входять до Програми медичних гарантій, надаються безплатно. Для цього потрібне електронне направлення або від лікаря первинної ланки – педіатра, терапевта чи сімейника, з яким підписана декларація, або від лікуючого лікаря.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2802 | Переглядів: 523Дата публікації: 09:51 11.12.2020