Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Президент врегулював питання роботи новообраних органів місцевого самоврядування в Україні
Президент врегулював питання роботи новообраних органів місцевого самоврядування в Україні

Поділитися новиною:

Президент врегулював питання роботи новообраних органів місцевого самоврядування в Україні

За відповідний закон 17 листопада проголосував 301 народний депутат.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що дозволить врегулювати питання правонаступництва комунального і державного майна, у тому числі земельних ділянок, що розташовані на території сформованої територіальної громади. А також бюджетних ресурсів, прав та обов’язків районних рад ліквідованих постановою Верховної Ради районів.

Закон розблоковує початок роботи органів місцевого самоврядування новоутворених громад, вибори в яких відбулися 25 жовтня, та відкриває процес реорганізації місцевих органів влади попередніх територіальних громад. Законом також врегульовуються питання розмежування та фінансування соціально важливих об’єктів комунальної власності між районами та новоутвореними громадами, зокрема - закладів охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та інших. Залишки коштів у бюджетах розформованих громад у кінці бюджетного періоду перераховуються до бюджету новоствореної громади.

«Це довогоочікуваний закон, який створює умови для стабільної роботи як державної влади на місцях, так і місцевого самоврядування в новому адміністративно-територіальному устрої. Він дозволяє завершити формування органів місцевого самоврядування територіальних громад, районних рад, а також провести розмежування майна. Крім цього, закон відкриває можливості щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій і призначення їх голів», – коментує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

З набуттям чинності закону буде впорядкована юрисдикція районних державних адміністрацій та районних рад з новим територіальним устроєм. Це сприятиме налагодженню координації державних органів на районному рівні та виконання відповідних державних програм та інших заходів, які здійснюють сьогодні РДА.

У Мінрегіоні нагадують, що влітку цього року рішенням уряду і Верховної Ради створено 1469 територіальних громад і 136 районів. Зараз активно триває процес формування органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі. Відбуваються перші сесії новообраних сільських, селищних, міських, районних рад, і згідно із законодавством припиняються повноваження органів місцевого самоврядування ліквідованих територіальних громад та районів.

За прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» (реєстр. №3651-д) 17 листопада проголосував 301 народний депутат.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105988

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2786 | Переглядів: 366Дата публікації: 13:01 07.12.2020