Надзвичайники закликають не ризикувати своїм життям та не виходити на тонку кригу!

У більшості областей України температурний показник наблизився до позначки нуль градусів, подекуди вже випав перший сніг, а річки вкрилися тонкою кригою. У зв’язку з цим, рятувальники попереджають громадян, що виходити на лід наразі зарано – крига занадто тонка і становить пряму небезпеку для тих, хто вирішить знехтувати застереженнями.

Шановні громадяни, візьміть до уваги кілька порад щодо правил поведінки поблизу та на водоймах у перехідний осінньо-зимовий період, коли крига ще надто тонка.

Пам’ятайте про таке:

• виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;

• забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі;

• переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;

• забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;

• забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;

• не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;

• не вживайте спиртні напої біля водойм;

• пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, - не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2750 | Переглядів: 254Дата публікації: 10:03 23.11.2020