Харків має велику ймовірність потрапити до «червоної» зони карантину. Голова ХОДА

За останню добу в області діагноз COVID-19 підтвердили 369 людям. Це черговий антирекорд.

Коментуючи ситуацію, керівник області відзначив, що на минулому тижні та за останню добу в області було проведено найбільшу кількість тестів на COVID-19. Більшість тих, хто захворів, - жителі обласного центру.

«Учора було проведено понад 2100 тестів, при цьому констатовано близько 370 підтверджених випадків. На жаль, ми маємо цю тенденцію і вимушені визнавати, що хвороба шириться. Ви запитаєте, у якій зоні за тиждень буде знаходитися Харків? Якщо далі це буде продовжуватися, то я впевнено вам повідомляю, що він буде в «червоній» зоні», - заявив Олексій Кучер.

Керівник області наголосив: щоб не допустити негативного сценарію, необхідно посилити профілактичні заходи. У першу чергу йдеться про активізацію роботи місцевого самоврядування в цьому напрямку: забезпечення дотримання карантинних норм у міському транспорті та вчасного виявлення контактних осіб.

«Я наполягав, наполягаю і буду наполягати на тому, що найбільша кількість захворілих і контактів - саме в міському транспорті. Якщо ми потрапимо до червоної зони, змушені будемо зупинити весь транспорт, - сказав Олексій Кучер. - У мене запитання: ми хочемо цього? Ні, не хочемо. Чому тоді так, на мій погляд, слабо реагують органи місцевого самоврядування? Усі повинні розуміти, що це спільна відповідальність, я повинен бачити зворотний зв'язок і реакцію на те, що відбувається».

При цьому голова ХОДА зазначив, що органи поліції активно перевіряють перевізників.

«Поліція відпрацьовує на сто відсотків: такої кількості протоколів, реакції, профілактичних заходів, як у Харківській області, немає в жодному регіоні країни», - відзначив Олексій Кучер.

Крім поліції, свої перевірки проводить і управління Укртрансбезпеки в Харківській області. Проте новий очільник відомства відзначає: цю роботу потрібно посилювати. Так, за даними в.о. начальника управління Укртрансбезпеки в Харківській області Олександра Гринюка, за два тижні було складено 87 матеріалів за порушення карантину на транспорті.

«Перше - це порушення водіями маскового режиму. На другому місці - порушення норм карантину при перевезенні пасажирів - беруть більше людей, ніж є місць для сидіння. І третє - водії не забезпечують санітарне оброблення транспортного засобу між рейсами», - навів приклади порушень Олександр Гринюк.

Олексій Кучер також нагадав, що з понеділка червоний рівень епідеміологічної небезпеки встановлено у Великобурлуцькому районі.

«До понеділка місцева влада зобов’язана провести відповідну комісію і вжити заходів, які б забезпечили виконання встановленого рівня карантину», - сказав Олексій Кучер.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2578 | Переглядів: 519Дата публікації: 17:15 04.09.2020