Увага! Попередження про пожежну небезпеку в Україні!

Увага! Попередження про пожежну небезпеку в Україні!

За даними УкрГідрометцентру, 4 вересня у південній частині, східних, центральних областях та більшості районів Сумської і Хмельницької областей надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

За даними Головного управління ДСНС України у Харківській області на Харківщині 3 вересня відмічалася надзвичайно складна оперативна обстановка з пожежами в природних екосистемах. Впродовж доби виникло 85 загорянь на площі близько 100 гектарів.
До найбільш резонансних пожеж потрапила і Нововодолажчина. В с. Щебетуни на відкритій території горіла трава, очерет та хвойна підстилка на пл. 20га. На місці працювали: 4 од. техніки ДСНС, Трактор (плуг). У с. Павлівка горіла хвойна підстилка на пл. 8га. На місці працювали: 8 од. техніки ДСНС, АЦ-лісгосп.
Чи не єдиною причиною виникнення вчорашніх пожеж на відкритих територіях є людський фактор.
Як бачимо, попередження рятувальників справджуються, а легковажне ставлення до їхніх порад призводить до катастрофічних наслідків.
Тож, зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час підвищення температурних показників, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області звертається до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.
Категорично забороняється:
створювати смітники та спалювати відходи;
розводити багаття у лісі та лісопосадках;
палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.
Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2576 | Переглядів: 414Дата публікації: 10:00 04.09.2020