Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
У ХОДА обговорили заходи щодо збереження об’єктів культурної спадщини регіону
У ХОДА обговорили заходи щодо збереження об’єктів культурної спадщини регіону

Поділитися новиною:

У ХОДА обговорили заходи щодо збереження об’єктів культурної спадщини регіону

Представники Нововодолазького району взяли участь у селекторній нараді, яка відбулась 28 серпня під головуванням заступника голови ХОДА Євгенія Грицькова.

За його інформацією, на території Харківської області налічується 9430 пам’яток, з них 6896 пам’яток археології, 2465 пам’яток історії та 69 пам’яток монументального мистецтва.

«Одним з пріоритетних завдань пам’яткоохоронного законодавства є збереження об’єктів культурної спадщини, зокрема, шляхом укладання охоронних договорів», - зазначив Євгеній Грицьков.

За словами директорки Департаменту культури і туризму ХОДА Людмили Терещенко, станом на сьогодні лідерами регіону за оформленням таких договорів є Сахновщинський, Валківський, Лозівський, Балаклійський, Золочівський, Дергачівський, Богодухівський, Борівський, Дворічанський, Ізюмський, Кегичівський, Куп’янський, Печенізький, Шевченківський.

«Також  хочу звернути увагу керівництва наступних районів , яким необхідно активізувати роботу у цьому напрямку, це Зміївський, Нововодолазький та м. Первомайський, якими не відпрацьовувалося питання укладення охоронних договорів взагалі, - сказала Людмила Терещенко. - Інші райони надсилали проєкти договорів й вони знаходяться в процесі доопрацювання». 

Також під час заходу обговорили питання визначення першочергових охоронних заходів та пріоритетних пам’яток, які потребують невідкладних ремонтних (реставраційних) робіт, необхідність здійснення погодження документації із землеустрою з органом охорони культурної спадщини у випадках, визначених Земельним кодексом України, та необхідність розроблення історико-архітектурних опорних планів історично населених міст Харківської області.

Людмила Терещенко зазначила, що наразі відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 «Про затвердження Списку історично населених місць України» на території Харківської області визначено 16 історично населених місць. Та лише у трьох з них оформлено історико-архітектурні опорні плани.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2553 | Переглядів: 388Дата публікації: 13:42 28.08.2020