Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
У Харкові провели розширену нараду щодо протидії розповсюдженню COVID-19
У Харкові провели розширену нараду щодо протидії розповсюдженню COVID-19

Поділитися новиною:

У Харкові провели розширену нараду щодо протидії розповсюдженню COVID-19

Захід відбувся 20 серпня за участю Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова та голови ХОДА Олексія Кучера.

Відкриваючи нараду, Міністр охорони здоров’я України наголосив, що є дві складові вдалої боротьби з розповсюдженням коронавірусної інфекції на території України. Перша – це профілактика, друга – надання якісної медичної допомоги.

«Коли є велике навантаження на нас, ми розуміємо: треба, аби працювали профілактичні заходи, всі встановлені правила. Сьогодні по Харкову я не бачив переповнених маршруток. Дійсно, дотримуються кількості людей. Але лише 50% людей - у масках, - розповів Максим Степанов. - За цим всім потім йде велике розповсюдження хвороби. Спочатку з’являються перші симптоми, а потім доходить до певної межі, й кількість захворілих починає зростати дуже стрімко, що ми зараз спостерігаємо в Харківській області. Ми констатуємо, що це зростання ще продовжуватиметься немалий період часу, тому що у вірусу є певний алгоритм розповсюдження».

Щодо надання медичної допомоги Максим Степанов звернувся до керівника ХОДА та представників місцевої влади.

«Тут дуже розраховую на Олексія Володимировича, на профільного заступника, щоб ми дійсно зробили все необхідне», - сказав Максим Степанов.

Очільник облдержадміністрації зазначив, що наразі між обласною владою та керівництвом міста Харкова налагоджено діалог.

«З містом у нас є повна взаємодія, відпрацьовуємо. Були певні непорозуміння на початку, але зараз проблем немає», - зазначив Олексій Кучер. 

Заступник голови ХОДА Тарас Пастух розповів, що після збільшення кількості захворювань серед жителів міста Харкова первинна ланка медицини міста включилась у роботу й більш активно «відпрацьовує» безсимптомних пацієнтів та пацієнтів з легким перебігом хвороби.

«Протягом червня – коли хворих виявляли набагато менше - на лікуванні в обласній інфекційній лікарні перебували 240 - 260 пацієнтів. Сьогодні виявлення зростає в 4 рази, але наповненість лікарні залишається фактично та сама. Тобто, ми можемо цим стверджувати, що первинна ланка міста Харкова фактично основне навантаження взяла на себе, вона починає ефективніше працювати з хворими, які не потребують госпіталізації», - розповів Тарас Пастух.

Також заступник голови ХОДА зазначив, що в Харківській області – єдиній в Україні – медичні працівники, які перехворіли на коронавірус, отримують компенсацію з обласного бюджету.

«Ця програма вже запрацювала, 88 лікарів вже отримали кошти. Сьогодні-завтра кошти надійдуть на карткові рахунки ще 108 медпрацівників, - повідомив Тарас Пастух. – Також у Департамент охорони здоров’я надійшло ще близько 100 пакетів документів, і наступного тижня комісія їх розгляне. Тоді ми зможемо провести розрахунки з майже 75% захворілих лікарів. Наразі в Харківській області зареєстровано 429 випадків захворювання медичних працівників».

Довідка. За весь період розповсюдження коронавірусної хвороби на території Харківської області зареєстровано 6846 випадків хвороби, з них 2747 осіб одужало, 172 померло. Спростовано діагноз у 1836 осіб. Залишаються під підозрою 42 особи.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2522 | Переглядів: 657Дата публікації: 08:32 21.08.2020