Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
У ХОДА підписали меморандум про партнерство з ГО «Українська асоціація енергосервісних компаній»
У ХОДА підписали меморандум про партнерство з ГО «Українська асоціація енергосервісних компаній»

Поділитися новиною:

У ХОДА підписали меморандум про партнерство з ГО «Українська асоціація енергосервісних компаній»

Захід відбувся 9 липня за участю очільника Харківщини Олексія Кучера.

Відкриваючи захід, Олексій Кучер повідомив, що питання енергоефективності важливе для регіону.

«Під час призначення я виокремив головні напрямки своєї діяльності, зокрема - це й екологія. Ми знаємо, що, як правило, енергоефективність - це покращення екологічного стану регіону. Для нас цей напрямок є вкрай важливим і ми потужно працюємо в цьому напрямку», - зазначив Олексій Кучер.

За словами радника голови Держенергоефективності Олексія Корчмита, меморандум дасть змогу підвищити енергетичну ефективність будівель бюджетних установ Харківщини. Він зазначив, що вже три міста в Харківській області долучились до заходів з енергоефективності і мають перші результати. Це Первомайський, Харків та Лозова.

«Лозова хоч уклала договір, ще немає результатів. зараз триває тільки впровадження заходів. А ось Первомайський і Харків вже пройшли 4 місяці опалювального сезону, - сказав Олексій Корчмит. - Лише за 4 місяці опалювального періоду 2020 року економія в 3 закладах Харкова склала 700 тисяч гривень, а, відповідно, у Первомайському - 660 тисяч гривень».

За словами Первомайського міського голови Миколи Бакшеєва, для реалізації проєкту не залучено бюджетних коштів. Використані кошти енергосервісної компанії, яка і впроваджувала енергоефективний проєкт у бюджетних будівлях міста.

«Такі заходи дали насправді економію без жодної копійки бюджетних коштів. 600 тисяч на рівному місці - економія, так 90% від економії пішли на адресу ЕСКО-компанії, 10% залишаються в бюджеті міста», - сказав Микола Бакшеєв.

За словами Олексія Корчмита, ЕСКО-договір передбачає термін та відсоток економії, 90% від зекономлених коштів йдуть інвестору, а 10% залишаються в бюджеті. Якщо відсоток економії перевищує запланований, і сума відшкодування збільшується, то договір розривається достроково. 

Довідка. Укладення ЕСКО-договорів передбачає здійснення енергосервісною компанією енергоефективних проєктів у будівлях бюджетних установ. Мова йде про оновлення системи опалення, освітлення, утеплення будівель за кредитні кошти інвестора. До слова, інвесторами можуть бути міжнародні фінансові інститути. Усі ці заходи дозволять зменшити плату за енергоносії не менш, ніж на 20%, й погасити одержану позику шляхом економії витрат на енергоресурси при обов'язковій умові, що тариф для споживачів залишається незмінним.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2436 | Переглядів: 468Дата публікації: 11:30 09.07.2020