Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
У Ватутінській бібліотеці–філії презентовано виставку–подорож «Архітектурна рапсодія України»
У Ватутінській бібліотеці–філії презентовано виставку–подорож «Архітектурна рапсодія України»

Поділитися новиною:

У Ватутінській бібліотеці–філії презентовано виставку–подорож «Архітектурна рапсодія України»

На виставці представлена література з фонду бібліотеки про визначні архітектурні споруди нашої країни,про відомих архітекторів України,Харківщини.

1 липня 1995 року в Україні встановлено День архітектури України, який відзначається у Всесвітній день архітектури, заснований Міжнародним союзом архітекторів, що виник в 1946 році, після Другої світової війни, коли потрібно було піднімати з розвалин міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури. В указі Президента України № 456/95 від 17 червня 1995 року йдеться: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня — у Всесвітній день архітектури».

День архітектури України – професійне свято українських архітекторів і цінителів архітектурних шедеврів країни. В цей день проходить церемонія вручення Державних премій України з архітектури

Україна пройшла довгий і складний шлях свого історичного розвитку. В її самобутній архітектурі, що сягає своїм корінням в дохристиянську добу, багату спадщину Київської Русі (Х-ХIII ст.ст.), барокову культуру (ХVII-ХVIII ст.), період розвитку архітектури «нового часу» та активних пошуків її національних особливостей ніколи не переривався зв’язок часів – зберігалась історико-культурна спадщина багатовікових національних традицій, що знайшла своє відображення в кращих творчих здобутках сучасних українських архітекторів.

Впродовж віків архітектори створювали безсмертні шедеври. Україна славиться архітектурними пам’ятками світового масштабу. Тільки за офіційними даними, в Україні налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва. 

У Ватутінській бібліотеці – філії презентовано виставку – подорож «Архітектурна рапсодія України» ,на  якій представлена література з фонду бібліотеки про визначні архітектурні споруди нашої країни,про відомих архітекторів України, Харківщини.

 

 

 

 

 

 

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2406 | Переглядів: 377Дата публікації: 13:25 03.07.2020