Релігія, ринки, переміщення громадян та розповсюдження інфекції в регіоні - розглянули під час селекторної наради

Відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області в режимі відеоконференції.

Під час заходу голова ХОДА Олексій Кучер черговий раз наголосив на важливості дотримання карантинних заходів, зокрема відмову від походу до церкви.

«Ми створюємо ці умови, ми залучаємо телебачення - обласне, національне, яке буде транслювати всі релігійні обряди, котрі будуть проходити по всій країні, а також у нашому регіоні. Буде можливість бути залученими до цих обрядів дистанційно, і ми просимо вас залишатися вдома. Це на сьогодні - найважливіше», - підкреслив Олексій Кучер.

Також він повідомив, що в рішенні комісії техногенно-екологічної безпеки рекомендовано Харківській міській раді, районним державним адміністраціям, виконкомам міст обласного значення, об’єднаним територіальним громадам провести роботу з керівниками релігійних громад на території Харківської області щодо максимального обмеження проведення масових релігійних заходів на період з 13-ї години 18 квітня до 6-ї години 21 квітня.

Окрім теми релігії, під час засідання було розглянуто питання роботи ринків. Місцевій владі рекомендовано заборонити роботу ринків до кінця карантину. Таку пропозицію було внесено головним санітарним лікарем України.

За словами заступника голови ХОДА Тараса Пастуха, ігнорування рекомендацій призведе до можливого швидкого поширення коронавірусної інфекції на території Харківської області.

«Люди не підуть до церков, але все одно більшість з них буде намагатися зберегти ту пасхальну традицію, їм потрібно відвідати традиційні ринки, магазини, і все це може призвести до великого скупчення в магазинах, ринках і може сприяти швидшому поширенню інфекції», - зазначив Тарас Пастух.

У рішенні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки рекомендовано органам місцевого самоврядування припинити функціонування ринків не лише під час визначених святкових днів, а й до кінця карантинних заходів на території України.

Традиційно, під час засідання проаналізували ситуацію з розповсюдженням коронавірусної інфекції в регіоні. На даний час випадки захворювання зафіксовано в місті Харків та семи районах області. Загалом на Харківщині підтверджено 54 випадки COVID-19.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2088 | Переглядів: 108Дата публікації: 19:30 16.04.2020