Нарада з питань запобігання та виявлення випадків спалювання сухої трави

Нарада з питань запобігання та виявлення випадків спалювання сухої трави

Під керівництвом голови районної державної адміністрації Андрія Андрєєва відбулась робоча нарада з питань запобігання та виявлення випадків спалювання залишків сухостою

На початку засідання начальник Нововодолазького РВ ГУ ДСНС України в Харківській області Дмитро Филимоненко ознайомив присутніх зі статистикою виїздів пожежних бригад на гасіння пожеж у лісосмугах, полях та іншій місцевості, пов’язаних з випалюванням листя, сухостою та очерету, викликаних необережним поводженням з вогнем.
З настанням відносно теплої та сухої погоди громадяни активно розпочали прибирати власні присадибні ділянки, спалюючи залишки трави не лише на своїй території, а й на відкритій місцевості. Не зважаючи на численні застереження рятувальників - населення продовжує нехтувати заходами пожежної безпеки, що й призводить до сумних наслідків.
Враховуючи характер шкоди, що спричиняють подібні випадки для навколишнього природного середовища, під час засідання було обговорено координацію спільних дій районної державної адміністрації, органів поліції та ДСНС щодо оперативного реагування у разі випадків підпалу рослинності та покарання винних осіб.

Шановні громадяни!
Будьте свідомими! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки та не провокуйте пожеж в природних екосистемах. Не варто випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках та на полях, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
Пам’ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.
Необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, у першу чергу, життю та здоров'ю самих людей.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/2027 | Переглядів: 145Дата публікації: 11:58 30.03.2020