Визначено перелік лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19

Визначено перелік лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19

На Харківщині таких лікарень – 17

В Україні 240 закладів були визначені для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Це - лікарні першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом. Список цих лікарень буде збільшуватись у разі необхідності.

Відповідні заклади охорони здоров’я відібрані і схвалені очільниками областей, регіональними департаментами охорони здоров’я, рекомендовані НСЗУ спільно з МОЗ. Вимоги щодо формування мережі цих закладів затверджено розпорядженням Віктора Ляшко, Головного державного санітарного лікаря України №7 від 27.03.2020 року.

Вибір цих лікарень є спільною позицією голів обласних державних адміністрацій, МОЗ та НСЗУ. Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів. Щоб госпіталізовані з COVID-19 пацієнти отримували всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану. А ті пацієнти, які потрапили до лікарні з приводу інших захворювань, не перетинались з інфікованими коронавірусом пацієнтами та безпечно проходили лікування.

Відповідно до даних, які отримала НСЗУ від вищезгаданих закладів, всі вони мають необхідне обладнання, щоб надавати допомогу хворим на коронавірус.

Міністерство охорони здоров'я України наголошує, що перелік лікарень сформований для госпіталізації пацієнтів, стан яких погіршується. Пацієнти, які відчувають симптоми COVID-19, не можуть звертатися самостійно до цих закладів охорони здоров’я. Це може загрожувати їхньому здоров’ю. При виявленні симптомів COVID-19 пацієнтам потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. А при наявності важких симптомів - температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання - дзвонити до 103.

Перелік лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 на території Харківської області:

1. КНП "Міський клінічний пологовий будинок №2 імені М.Х. Гельферіха" Харківської міської ради
  2. КНП "Чугуївська центральна районна лікарня ім. М.І. Кононенка" Чугуївської районної ради Харківської області
  3. КНП "Міська клінічна багатопрофільна лікарня № 17" Харківської міської ради
  4. КНП "Красноградська центральна районна лікарня"
  5. КНП "Первомайська центральна районна лікарня"
  6. КНП "Валківська центральна районна лікарня"
  7. КНП "Вовчанська центральна районна лікарня" Вовчанської районної ради Харківської області
  8. КНП "Зміївська центральна районна лікарня" Зміївської районної ради Харківської області
  9. КНП Харківської обласної ради "Обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня"
  10. КНП Харківської обласної ради „Обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення“
  11. КНП Харківської обласної ради "Обласна дитяча клінічна лікарня"