На Харківщині оголошено надзвичайну ситуацію у зв’язку з пандемією COVID-19

На Харківщині оголошено надзвичайну ситуацію у зв’язку з пандемією COVID-19

Відповідне рішення ухвалили 21 березня під час засідання обласної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій

Захід відбувся в режимі відеоконференції, під головуванням Олексія Кучера – голови Харківської обласної державної адміністрації.

Від Нововодолазького району участь у засіданні взяли голова районної державної адміністрації Андрій Андрєєв, керівники органів місцевого самоврядування, представники медичних установ району, правоохоронці та надзвичайники.

У зв’язку з поширенням вірусу на території України, вкотре було обговорено план дій у разі виявлення хворих на дану недугу, заслухано керівників усіх відповідних структур у питаннях готовності до боротьби з потенційною загрозою.

Довідково: За даними Міністерства охорони здоров’я станом на 10:00 21 березня в Україні 41 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 15 нових випадків.

Що таке надзвичайна ситуація?

Закон визначає це поняття як обстановку на окремій території, в межах організації, на водотоці чи водоймі, за якої порушуються нормальні умови життя населення.

Причиною може бути не лише епідемія, як нині, а й катастрофа, аварія, пожежа, стихійне лихо, використання зброї та інша небезпечна подія, яка загрожує життю або здоров’ю населення, призвела або може призвести до великої кількості жертв, завдати значних матеріальних збитків чи унеможливити життя населення.

Загалом надзвичайна ситуація може бути:

• природна (як тепер)
  • техногенна
  • соціальна
  • воєнна.

Залежно від шкоди і ресурсів, необхідних для ліквідації надзвичайної ситуації, вони можуть бути державними, регіональними, місцевими чи об’єктовими.

Не слід плутати надзвичайну ситуацію з надзвичайним станом, який є особливим правовим режимом та означає додаткові повноваження для органів влади і низку обмежень конституційних прав людей.

Надзвичайний стан можуть оголошувати, якщо ситуація охоплює щонайменше всю державу, або при спробі захоплення влади, насильної зміни конституційного ладу.

Запровадження надзвичайного стану потребує набагато серйознішої ситуації – для нього потрібен указ президента, який затверджує Верховна Рада. Тоді як ситуацію вводить Кабмін або місцева влада.

Введення режиму надзвичайної ситуації фактично є констатацією її виникнення і передбачає ліквідацію наслідків.

ПОРЯДОК класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями

Альбом: На Харківщині оголошено надзвичайну ситуацію у зв’язку з пандемією COVID-19
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1998 | Переглядів: 99Дата публікації: 17:44 21.03.2020