Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Що треба знати про новий коронавірус COVID-19
Що треба знати про новий коронавірус COVID-19

Поділитися новиною:

Що треба знати про новий коронавірус COVID-19

Поява і поширення вірусу COVID-19, або коронавірусу стало топ-темою останніх тижнів. Інформація постійно оновлюється в ЗМІ та соціальних мережах. Разом з достовірними даними ширяться безліч чуток, фейків та міфів

Аби уникнути неправдивої інформації, пропонуємо вашій увазі відповіді на найпоширеніші питання, які підготувала районний інфекціоніст Вікторія Котенко.

 

Наскільки COVID-19 небезпечний?

- 20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими; близько 3% із них потребує реанімаційних заходів.

Скільки триває інкубаційний період?

- За рекомендацією ВООЗ, термін спостереження за особами, які контактували з пацієнтами з підтвержденою інфекцією, становить 14 днів.

Чи готова Україна до викликів, пов’язаних із пандемією?

- Так. В Україні близько 12 тисяч місць в інфекційних стаціонарах, близько 2 тисяч лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч медперсоналу. В українських лікарнях є інфекційні бокси.

Чи достатньо в лікарнях апаратів штучного дихання?

- В Україні, тільки в інфекційних лікарнях 605 апаратів штучного дихання. Цього достатньо. За потреби будуть залучені апарати штучного дихання з інших лікарень.

Що з захисними костюмами? Чи можна обійтися лише масками?

- Україна забезпечена та забезпечується достатньою кількістю засобів індивідуального захисту. Маска допомагає обмежити поширення вірусу, якщо ви захворіли.

Чи є в Україні тест-системи для виявлення нового коронавірусу?

- Україна закупила тест-системи для виявлення нового коронавірусу. Тест-системи та реагенти розраховані на обстеження 960 осіб, чого вистачить до отримання чергових реагентів. Захворювання, викликане новим коронавірусом, не можна називати «смертельним», адже летальність складає 3,4%.

Як передається захворювання?

- Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактними шляхами. Він не циркулює у повітрі, а передається  від людини до людини. Вірус не здатний переміщуватися на великі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина виділяє під час кашлю чи чихання. Відстань – це гарантія  безпеки.  Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитися  неможливо навіть від інфікованої людини, якщо не знаходитися на відстані меншій за  1,5 метра. Переважає контактний шлях зараження. Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавички) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями  з дихальних шляхів хворого чи інфікованого.

Чи можна заразитися від тварин?

- Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширення низки бактерій,  якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Чи передається вірус через фрукти?

- Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Наголошуємо, що фрукти треба мити, але це стандартна рекомендація.

Скільки вірус живе на поверхнях? Як можна його знищити?

- Вірус може зберігати життєздатність на поверхні від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Чи безпечно отримувати посилки з країн, де зареєстровано випадки захворювань, спричинених COVID-19?

- Так,  цілком. Неможливо заразитися COVID-19 через посилку. ВООЗ не рекомендує жодних обмежень щодо торгівлі та переміщення товарів із КНР. Доставка поштовим відділенням  із КНР та в КНР здійснюється в штатному режимі.

На початковій стадії COVID-19 має такі ж симптоми як і інші гострі респіраторні захворювання. Як відрізнити?

- Визначити вид захворювання можуть тільки спеціальні тести. Тому в разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Хто знаходиться в групі ризику?

- Перебіг хвороби залежить від імунітету. Люди похилого віку та люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом ––  найбільш вразлива група. Вони більш схильні до розвитку тяжких захворювань. Вразливою групою є медпрацівники після фіксації випадків захворювань COVID-19;  особи, які мали прямий фізичний контакт із хворим, наприклад, через рукостискання; особи, які перебували в закритому середовищі з хворими на COVID-19 на відстані до 2 м  довше 15 хвилин.

Як захиститись від вірусних інфекцій?

-Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям.Обов’язково повинно бути повноцінне харчування, здоровий сон і водний баланс організму;

- за перших симптомів захворювання звертайтеся до лікаря;

- мийте часто руки з милом упродовж 20 секунд або користуйтеся антисептиком, вміст спирту в якому повинен бути 60-80%;

- уникайте контакту з людьми з симптомами ГРВІ – мінімальна дистанція 1,5 метра;

- уникайте дотиків до свого обличчя, не торкайтеся руками своїх очей, носа та рота;

- термічно обробляйте продукти, не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.

Будьте здорові! Бережіть себе та своїх рідних!

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1993 | Переглядів: 363Дата публікації: 14:07 19.03.2020