Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
У Ватутінській бібліотеці - філії експонується книжкова виставка
 У Ватутінській  бібліотеці - філії  експонується книжкова виставка

Поділитися новиною:

У Ватутінській бібліотеці - філії експонується книжкова виставка

«Прекрасне слово і душа у мові рідній об’єднались»

 21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови, який проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року для сприяння мовній і культурній різноманітності. В Україні цей день відзначається з 2002 року. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.

Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе у рідному слові. З покоління в покоління, в часи роз­квіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, пере­казах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

Ну що, здавалося б, слова…  Слова  та голос – більш нічого. А серце б'ється — ожива , Як їх почує!.. Адже саме вони супроводжують нас у всі моменти життя, виражаючи пораду й підтримку, щирі побажання й любов. Слова пристрасті та боротьби, слова єднання і перемог. Слова, які часом кривавлять, але підкорюють щирістю. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, зі співом солов'я.

Українська мова – це велика культура та історія, це той дар, з якого ми виростаємо, яким живемо й завдяки якому маємо велике право та гордість називатися українським народом.

 З нагоди Міжнародного дня рідної мови у Ватутінській  бібліотеці - філії  книжкову виставку «Прекрасне слово і душа у мові рідній об’єднались» . У рідному слові початок усіх початків людського буття. Пам'ятаймо завжди про це, бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідної мови.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1935 | Переглядів: 417Дата публікації: 08:51 24.02.2020