Інформація щодо коронавірусної інфекції 2019-nCoV

Інформація щодо коронавірусної інфекції 2019-nCoV

Нововодолазьке районне управління держпродспоживслужби інформує!

З метою недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай) розпорядженням Кабінету міністрів України від 03.02.2020 №93-р введено в дію Національний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусов 2019-nCoV, на 2020 рік.

Коронавіруси (CoV) - це велике сімейство вірусів, які викликають захворювання, починаючи від звичайної застуди і закінчуючи більш важкими такими, як близькосхідний респіраторний синдром (MERS-CoV) і важкий гострий респіраторний синдром (SARS-CoV). Новий коронавірус (2019 nCoV) - цілком новий штам, який раніше не був ідентифікований у людей..

Загальні ознаки інфекції включають респіраторні симптоми, лихоманку, кашель, задишку і утруднене дихання. У більш важких випадках інфекція може викликати пневмонію, важкий гострий респіраторний синдром, ниркову недостатність і навіть смерть. Він передається від людини до людини.

Уперше вірус виявили у грудні 2019 року у китайському місті Ухань.

Ймовірно, розповсюдження почалося із місцевого ринку морепродуктів, де також продавали живих тварин.

Ситуація з розповсюдженням коронавірусу 2019-nCoV у світі потребує особливої уваги.

За оцінками В ООЗ та ECDC ризики розповсюдження цього штаму вірусу залишаються високими як на регіональному, так і на глобальному рівнях. Усі заходи щодо недопущення занесення та поширення коронавірусу на території України та рекомендації затверджені наказом МОЗ України від 24.01.2020 № 185.

Стандартні рекомендації ВООЗ для населення, що сприятимуть зниженню ризику інфікування себе та інших людей низкою хвороб.

-           Першочергово потрібно дотримуватися правил щодо гігієни рук та органів дихання, а також безпеки продуктів харчування;

-           слід регулярно обробляти руки спиртовмісним антисептиком або мити їх водою з милом;

-           при кашлі та чханні необхідно прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя; тут же викидати серветку і мити руки;

-           варто триматися на відстані від людей, у яких спостерігається кашель або підвищена температура; при підвищенні температури, кашлю і важкому диханні необхідно якомога швидше звернутися по медичну допомогу і розказати медичному працівнику про відвідані місця;

-           відвідуючи місця торгівлі живими тваринами в районах, де саме зараз реєструються випадки інфікування новим коронавірусом, необхідно уникати прямого контакту з тваринами або поверхнями, з якими вони стикаються, без використання засобів захисту;

-           не потрібно вживати в їжу сирі або напівсирі продукти тваринного походження. Відповідно до правил забезпечення безпеки продуктів харчування, особливу обережність слід проявляти при поводженні із сирим м'ясом, молоком або органами тварин, щоб уникнути перехресного забруднення продуктами харчування, які не пройшли термічну обробку;

-           насамперед варто уникати тісного контакту з будь-ким, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання такі, як кашель і чхання.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, пов’язаною з поширенням у Китаї захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (2019-пСо¥), України рекомендує при плануванні подорожі до КНР чи всередині країни уточнювати актуальну епідеміологічну ситуацію в регіоні відвідання й утримуватись від поїздки до м.Ухань (ііров.Хубей), в якому є найбільший ризик зараження.

Наразі вакцин та специфічних ліків від коронавірусу 2019-пСоУ не існує.

Для недопущення завезення коронавірусної інфекції пропонуємо мешканцям Нововодолазького району тимчасово, до покращення епідемічної ситуації в світі, утриматись від відвідування країн, в яких зареєстровані випадки нової коронавірусної інфекції 2019-пСоУ.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1929 | Переглядів: 66Дата публікації: 10:10 21.02.2020