Реабілітація дітей з інвалідністю

Реабілітація дітей з інвалідністю

Управління соціального захисту населення РДА інформує!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 994 «Про внесення змін до постанови КМУ  від 27.03.2019 №309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» у 2020 за принципом „гроші ходять за людиною”, можуть бути забезпечені заходами з реабілітації діти з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями,що дозволить забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до місцевого органу заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о ).

Порядок забезпечення дітей з інвалідністю заходами

Звернення для забезпечення дитини реабілітаційними заходами

Місцевий орган:

1) перевіряє наявність документів, поданих відповідно до Порядку;

2) забезпечує ведення обліку дітей, які в порядку черговості направляються на здійснення реабілітаційних заходів;

3) ознайомлює одного з батьків дитини чи її законного представника з переліком реабілітаційних установ, до яких такі особи можуть звернутися з питань забезпечення дитини реабілітаційними заходами;

4) вносить до централізованого банку даних з проблем інвалідності  відомості про:

дитину, її законного представника відповідно до пункту 4 Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. № 121 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 12, ст. 523; 2019 р., № 17, ст. 569);

забезпечення дитини реабілітаційними заходами, у тому числі про вибір законним представником дитини реабілітаційної установи, укладення договорів, складення актів виконаних робіт із зазначенням фактично перерахованих коштів, строків перебування дитини в реабілітаційній установі.

Днем звернення одного з батьків дитини чи її законного представника до місцевого органу вважається дата надходження документів, зазначених у Порядку, що реєструються в журналі реєстрації документів.

Перелік реабілітаційних установ оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики, Фонду, місцевих та регіональних органів.

За більш  детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Нововодолазької районної державної адміністрації Харківської області.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1904 | Переглядів: 75Дата публікації: 15:35 13.02.2020