В Нововодолазькому РБК відбувся урок пам’яті «Незгасний біль - Афганістан …»
В Нововодолазькому РБК відбувся урок  пам’яті   «Незгасний біль - Афганістан …»

В Нововодолазькому РБК відбувся урок пам’яті «Незгасний біль - Афганістан …»

Захід приурочений до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щорічно 15 лютого в Україні відзначається День вшанування  учасників бойових дій на території інших держав. В цей день у 1989 році, після десятирічної війни, було завершено виведення військ з Афганістану. Афганська війна – це не тільки трагедія. Це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту, а також – застереження на майбутнє.

До цієї дати 12 лютого 2020 року працівники Нововодолазької  центральної районної бібліотеки підготували та провели урок  пам’яті   «Незгасний біль - Афганістан …» для учнів 8 та 9 класів  Нововодолазького ліцею № 3. В ході заходу  експонувалися відеокадри  про ті страшні події, учні дізналися про наших земляків, які не повернулися живими з тієї війни. На захід був запрошений  Воротняк С.Ф., голова Нововодолазької  районної спілки ветеранів Афганістану, який розповів учням про доблесть і мужність молодих воїнів, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту.

Десять років йшла неоголошена війна. У тому поході обірвалися тисячі життів молодих радянських воїнів. Часто це були хлопчаки, яких іноді тягнуло на дитячі забави, але конституційний обов’язок зробив їх солдатами. А солдати не обговорюють накази. Вони їх виконують. Там, в ущелинах і на перевалах гористого Афганістану, воїни-інтернаціоналісти довели: вони гідні продовжувачі слави ветеранів Другої світової війни, вони – умілі їх учні.
 Вірність бойовій дружбі, готовність пожертвувати собою заради товариша, безстрашність у бою, винахідливість у скрутних обставинах – це риси воїнської майстерності і доблесті були постійними супутниками цих, по суті, хлопчаків, одягнутих у військову форму.
        Війни! Скільки їх було в історії людства. І завжди – це страждання, сльози, втрата самого дорогоцінного в житті, біль… Таким болем для багатьох громадян колишнього Радянського Союзу став Афганістан. Залишається він біллю і сьогодні…

Нововодолазька  центральна районна бібліотека

Альбом: В Нововодолазькому РБК відбувся урок  пам’яті   «Незгасний біль - Афганістан …»
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1903 | Переглядів: 195Дата публікації: 10:51 13.02.2020