У Ватутінській бібліотеці-філії оформлено ювілейну виставку

У Ватутінській бібліотеці-філії оформлено ювілейну виставку

«Творець казкової країни»

«Його світ – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів і найдивовижніших створінь. Його світ – ніби золотаве мереживо сяйва кожного з нових поколінь. Здається, він говорить тими самими словами і малює тими самими пензлями, що й сотні інших письменників і казкарів, але чомусь його творів не можна випустити з рук, не дочитавши до кінця.» Так  говорять про Всеволода Зіновійовича Нестайка – найвідомішого сучасного українського письменника і казкаря, лауреата літературної премії ім. Лесі Українки (за повість-казку “Незвичайні пригоди в лісовій школі”), премії ім. Миколи Трублаїні (за повість-казку “Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків”), премії ім. Олександра Копиленка (за казку “Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя”). А 1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури його знамениту трилогію “Тореадори з Васюківки” було внесено до особливого Почесного списку Г.Х. Андерсена як один з  найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

Всеволоду Зіновійовичу Нестайку в цьому році виповнилося б 90 років.

Всеволод Нестайко належить до тих письменників, які пишуть не тільки повчально, а й цікаво і весело Він на все життя зберіг здатність радіти і щедро дарувати радість іншим. Він справжній дитячий письменник.

З цієї нагоди  в Ватутінській бібліотеці-філії оформлено ювілейну виставку, присвячену улюбленому дитячому письменнику: «Творець казкової країни». Отож познайомтеся з героями його книг. Через пригоди, які трапляються з друзями, ви пізнаєте, що таке людська гідність,чесність, дружба.

Його твори добрі, світлі, з неповторними життєвими кумедностями, а подекуди з цікавими фантастичними елементами. Вони сповнені дитячої щирості і мудрості, вони – про важливе в усі часи – дружбу, добро, любов. Книжками Нестайка, написаними в дуже різних жанрах, зачитується вже не одне покоління читачів. Читаючи його книги не можеш відірватися ані від інтелігентної Пантери Ягуарівни, що викладає математику в лісовій школі, ані від сором'язливого зайчика Косі Вуханя, батько якого є співробітником Науково-дослідного інституту капусти, ані від загадкового клоуна, що, мандруючи століттями, шукає колись загублену людством сміхотраву, ані від отих двох симпатичних діток, отих тореадорів з Васюківки, які без кінця-краю потрапляють у неймовірні халепи.

Ватутінська бібліотека-філія

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1888 | Переглядів: 70Дата публікації: 09:20 04.02.2020