Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
У Просянській сільській бібліотеці – філії №1 Нововодолазької ЦБС експонувалася пам’ятна виставка
У Просянській сільській бібліотеці – філії №1 Нововодолазької ЦБС експонувалася  пам’ятна виставка

Поділитися новиною:

У Просянській сільській бібліотеці – філії №1 Нововодолазької ЦБС експонувалася пам’ятна виставка

«Цього не можна забути! Цього не можна простити…»

      27 січня 2020 року,  в День пам’яті жертв Голокосту, у Просянській сільській бібліотеці – філії №1 Нововодолазької ЦБС експонувалася  пам’ятна виставка «Цього не можна забути! Цього не можна простити…»  Цього дня в Україні та в усьому світі згадують євреїв, які були знищені нацистами у роки Другої  світової війни тільки за те, що вони були євреями. 

    Гортаючи книгу скорботи України в Харківській області головної редакційної колегії під керівництвом І.О.Герасимова, знаходимо докази, що в Харкові в Дрогобицькому яру були розстріляні понад 17 тисяч мирних громадян серед яких були і євреї. Земля Дрогобицького яру рясно полита кров’ю страждальців: «В Харкові величезна людська ріка два дні – 15 і 16 грудня  1941 року текла Московським проспектом на Тракторний. То були принижені, пограбовані, вигнані зі своїх домівок євреї, переважно жінки, старі і діти. Деякі жінки, передбачаючи свою трагічну долю і прагнучи врятувати дітей, зважувалися на відчайдушні кроки: вони виштовхували на тротуар з юрби, що безупинно рухалась, своїх малят, сподіваючись на те, що люди не дадуть їм загинути – врятують… І хоча мало кому з євреїв удавалося зробити це  непомітно від ворожих очей (багатьох розстрілювали на місці), добрі люди, проте, знаходилися. Саме їм зобов’язана своїм порятунком  Ірина Торгалова, дворічним малям знайдена перехожими в підворітті так званого будинку Фадеїча на Московському проспекті, на шляху колони смерті. Її врятувала Валентина Зубова…»

     Історія жива і ми знаємо про багатьох єврейських рятівників  – хай славні навіки будуть їхні  імена! Хто у хвилину смертельної небезпеки, не думаючи про себе і свої родини, прийшов на допомогу людям, яких переслідували фашисти.   27 січня  люди згадують  і несуть свій біль про безповоротно загублені життя рідних,  знайомих, близьких та незнайомих співгромадян і сподівання на те, що геноцид ніколи більше не повториться. Воістину – хай буде так!                                                                                               

Просянська сільська бібліотека – філія 

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1877 | Переглядів: 366Дата публікації: 09:58 29.01.2020