Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
29 січня - День пам'яті полеглих у бою під Крутами
29 січня - День пам\

Поділитися новиною:

29 січня - День пам'яті полеглих у бою під Крутами

Сьогодні в Україні відзначається 102-га річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили нерівний бій із більшовицькими військами, в результаті чого в полон було захоплено, а потім розстріляно 28 юнаків.

Цей бій затримав ворога на кілька днів. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку - боронити її.

Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них – невмируща. Вічна їм слава!

 

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1875 | Переглядів: 435Дата публікації: 07:16 29.01.2020