Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
В Нововодолазькій центральній районній бібліотеці експонується книжкова виставка - спогад
 В Нововодолазькій центральній районній бібліотеці  експонується  книжкова виставка - спогад

Поділитися новиною:

В Нововодолазькій центральній районній бібліотеці експонується книжкова виставка - спогад

«За Україну, за її волю»

     29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

 В Нововодолазькій центральній районній бібліотеці  до цієї трагічної дати  експонується  книжкова виставка - спогад  «За Україну, за її волю».  Для користувачів пропонуються     невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами які увійшли до книги «Крути. Січень 1918 року». Зміст архівних матеріалів підсилюють статті і виступи С.Єфремова, Д.Дорошенка, М.Грушевського, Є.Маланюка, Людмили Старицької-Черняхівської та інших видатних особистостей доби Української революції 1917-1921 рр. Видання «Героїка трагедії Крут»  подає матеріали в оригіналі, друковані раніше тільки в еміграції й часто без повних імен авторів. У спогадах учасників студентського бою під Крутами 29 січня 1918 року, роздумах сучасників, поетичним і публіцистичним словом на тлі для нас трагічних суспільно-політичних і військових подій осмислюється героїка подвигу юнаків в ім'я України

  Бій під Крутами – це героїчна і водночас трагічна сторінка нашої історії, а 29 січня увійшло в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність України. Тоді загинули   триста юнаків – цвіт української молоді. Щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію, любити свою країну і гаряче бажати зробити її кращою. Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле.

 Нововодолазька центральна районна бібліотека

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1872 | Переглядів: 486Дата публікації: 15:39 28.01.2020