«Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг»

«Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг»

В Охоченській сільській бібліотеці - філії оформлено виставку – діалог

22 січня в Україні відзначають День Соборності і Свободи. Це свято відзначається щороку у день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.  Урочистий Акт злуки Західно-Української  Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.  До цього свята для читачів  Охоченської сільської бібліотеки  - філії  оформлено виставку – діалог « Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг».

«Віднині зливаються в одне ціле  віками розділені частини України -  Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», - так було написано в Акті злуки.  Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1862 | Переглядів: 42Дата публікації: 08:20 24.01.2020