Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
До 100-річчя Харківського історичного музею відкриють оновлену експозицію та дві нові виставки
До 100-річчя Харківського історичного музею відкриють оновлену експозицію та дві нові виставки

Поділитися новиною:

До 100-річчя Харківського історичного музею відкриють оновлену експозицію та дві нові виставки

З нагоди свята з 22 до 24 січня музей можна буде відвідати безкоштовно.

Урочистості до 100-річчя Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова відбудуться 21 січня о 12 годині на 3-му поверсі музею.

«На честь круглої дати в цей день у музеї відкриється оновлена експозиція «Слобожани» та дві нові виставки: «Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу» й «Традиції та просвітництво. До 100-річчя Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова». Велику кількість експонатів покажуть харків’янам вперше, а комунікацію з відвідувачами вибудують за допомогою інтерактивних зон», - повідомили в Управлінні культури та туризму ХОДА.

Експозиція «Слобожани» розповість історії людей, які жили на Харківщині від найдавніших часів і до початку XX ст.

Виставка «Традиції та просвітництво. До 100-річчя Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова» присвячена 100-річній історії музею, особливостям його розвитку в різні епохи, еволюції від початку XX століття до наших днів.

Виставка «Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу» презентує музейні експонати, які ніколи раніше ще не демонструвалися відвідувачам. Серед іншого буде представлено обладнання, на якому майстри робили фотографії, що отримали нагороди на виставках в Європі наприкінці XIX століття; камінний годинник, виготовлений у Франції у другій половині XVIII століття, що побутував у маєтку Харитоненків у Наталівці; раніше невідомий широкому загалу автопортрет С. І. Васильківського.

Довідка. Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова веде свій родовід від музею Слобідської України імені Г.С. Сковороди, який заснували в січні 1920 року. Біля джерел музею був видатний вчений, етнограф, історик Микола Федорович Сумцов, відомий у Європі як дослідник народного побуту. Він був першим директором музею в 1920-1922 роках, особисто розробив основні засади роботи закладу, що і зараз є в основі його діяльності. Підсумком багаторічного дослідження Сумцовим культури та побуту Слобідської України стала книга «Слобожани». Саме таку символічну назву має нова експозиція музею, перша частина якої відкриється в день його 100-річного ювілею.

Теги: ювілей історичний музей експозиція

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1854 | Переглядів: 318Дата публікації: 10:12 21.01.2020