«Парад колядок та щедрівок. Традиції єднають»

«Парад колядок та щедрівок. Традиції єднають»

У Нововодолазькому районному Будинку кльтури відбулося театралізоване свято

Найрадіснішими подіями зими, безумовно, є Новорічні свята, яких ми не лише з нетерпінням очікуємо, а й старанно готуємося.

З давніх давен існує в нашого народу гарний звичай – бажати один одному і господарям щастя-здоров’я, многих літ і всіляких статків у хаті і родині.

На Нововодолажчині також шанують народні звичаї. Напередодні Нового року за старим стилем у районному Будинку культури відбулося справжнє театралізоване свято  «Парад колядок та щедрівок. Традиції єднають», мета якого - збереження та популяризація народних традицій, звичаїв та обрядів, пов’язаних зі святкуванням Різдва Христового та Нового року, піднесення творчої активності дітей, молоді та старшого покоління, завдяки кращим зразкам традиційної української культури.

До інсценізованої оселі гостинних господарів, ролі яких виконали ведучі свята – Станіслав Чандер та Інна Сургай – один за одним приходили колядники та щедрувальники. А їх цього року з усіх куточків району прибуло чимало.

Один за одним колективи демонстрували майстерне виконання старовинних і сучасних колядок, щедрівок, показували вертепні дійства. За це хлібосольні господарі щедро обдаровували їх смаколиками.

По завершенні заходу учасників і гостей святкового дійства привітали голова районної ради Світлана Ротач та заступник голови районної державної адміністрації Людмила Балюк. Всім учасникам святкового заходу були вручені презенти та Подяки Нововодолазької райдержадміністрації та районної ради за збереження та відродження українських традицій:

-              Народному аматорському фольклорному колективу «Берегиня» Рокитненського сільського Будинку культури, керівник: Вікторія Розторгуєва-Безпала;

-              Слобожанському сільському клубу, завідуюча: Людмила Міщенко;

-              Рокитненському сільському Будинку культури, директор: Валентина Прошак;

-              Ватутінському сільському Будинку культури, директор: Тетяна Шостак;

-              Комунальному Закладу «Нововодолазький Районний Будинок Культури», директор: Віра Мірошниченко;

-              Охоченському сільському Будинку культури, директор: Аліна Шалімова;

-              Вільховатському сільський клуб, завідуюча: Раїса Калініна;

-              Станичненському сільському Будинку культури, директор: Ніна Дьяченко;

-              Просянському сільському Будинку культури, директор: Вікторія Ромась;

-              Дерегівському сільському клубу, завідуюча: Вікторія Хоруженко;

-              Мелихівському сільському Будинку культури, директор: Ольга Пенізова;

-              Караванському сільському Будинку культури, директор: Світлана Пономаренко.

Щира вдячність усім присутнім у співтворчості з учасниками свята, бо саме такі дійства укріплюють історію нашої країни, об’єднують наш народ і роблять його могутнім і непереможним.

Альбом: «Парад колядок та щедрівок. Традиції єднають»
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1833 | Переглядів: 60Дата публікації: 09:13 13.01.2020